Шабунін: Судді, що розглядатимуть апеляцію щодо Насірова, зменшили до 12 млн грн заставу підозрюваному НАБУ
Троє суддів із колегії, яка розглядатиме апеляцію щодо голови ДФС Романа Насірова, зменшили заставу зі 100 до 12 млн грн підозрюваному НАБУ Руслану Журило, якому інкримінують збитки у розмірі понад 300 млн, повідомив голова Центру протидії корупції Віталій Шабунін.
Судді, які 13 березня об 11.00 слухатимуть апеляцію у справі голови Державної фіскальної служби Романа Насірова, нещодавно майже в 10 разів зменшили суму застави іншому підозрюваному Національного антикорупційного бюро (НАБУ), а один із них регулярно ігнорує прямий конфлікт інтересів під час розгляду справ. Про це заявив голова Центру протидії корупції Віталій Шабунін.
"Сьогодні трійка суддів Рибак, Росік і Лашевич із колегії, яка розглядатиме апеляцію щодо Насірова, зменшили заставу зі 100 до 12 млн грн іншому підозрюваному НАБУ – менеджеру Миколи Мартиненка в "Об'єднаній гірничо-хімічній компанії" Руслану Журилу, якому інкримінують збитки у розмірі понад 300 млн", – написав він.
Шабунін додав, що суддя Віктор Глиняний, який головуватиме у справі Насірова, є рекордсменом за кількістю скарг.
"Глиняний з 2012-го до 2015 року отримав 35 скарг – рекорд серед суддів апеляційного суду. Більшість скарг пов'язана з небажанням судді Глиняного брати самовідведення. Чому сторони так часто цього вимагали? Бо син судді Сергій працює у відділі ГПУ, прокурори якого беруть участь у провадженнях, де переглядаються рішення апеляційного суду, і сам дуже часто виступає обвинувачем у суді, де працює його батько. Тобто має прямий конфлікт інтересів, на який тато-суддя постійно кладе болт", – підкреслив він.
Уночі 7 березня Солом'янський районний суд обрав Насірову запобіжний захід у вигляді утримання під вартою з можливістю внесення застави у розмірі 100 млн грн. Голову ДФС заарештували на 60 днів – до 30 квітня поточного року.
У Спеціалізованій антикорупційній прокуратурі заявили, що будуть оскаржувати це рішення і домагатися, щоб сума застави становила 2 млрд грн.
Національне антикорупційне бюро та Спеціалізована антикорупційна прокуратура підозрюють Насірова у зловживанні владою і службовим становищем (ст. 364 Кримінального кодексу), що спричинило шкоду на суму майже 2 млрд грн. За даними слідства, на посаді керівника Держфіскальної служби він ухвалював рішення в інтересах депутата Олександра Онищенка, проти якого розслідується справа за підозрою в махінаціях із газом.
Підозру голові ДФС вручили пізно ввечері 2 березня в лікарні "Феофанія". Після того як правоохоронці зачитали повідомлення, Насірова перевели до кардіологічної реанімації. Лікар заявив, що у чиновника стався інфаркт. Пізніше чиновник спростував цю інформацію. Насіров заявив, що подасть позов до Європейського суду з прав людини.
3 березня Кабінет Міністрів відсторонив його від виконання обов'язків до закінчення розслідування.