Щаранський: Узимку почнуться проблеми з газом у Європі і будуть розмови, що Україна має чимось поступитися
Радянський дисидент, ізраїльський політик і громадський діяч Натан Щаранський в інтерв'ю засновнику інтернет-видання "ГОРДОН" Дмитрові Гордону висловив думку, що невдовзі деякі іноземні лідери змушуватимуть Україну погоджуватися на поступки Росії, і закликав світ зберігати єдність у підтримці України.
"Війна та її обговорення ще довго триватимуть. Я підозрюю, що в якийсь момент настане зима, почнуться проблеми з газом у Європі – і почнуться всякі спроби сказати: "Ну таки домовмося. Окей?" (Європа сильно залежить від російського газу, у 2021 році, за даними Європейської комісії, ЄС імпортував із РФ понад 40% усього споживаного газу, але зараз блок шукає інші джерела енергії. – "ГОРДОН"). [Президент РФ Володимир] Путін отримає якусь компенсацію. Але в майбутньому почнуться всякі розмови про те, що Україна теж має чимось поступитися", – попередив Щаранський.
Він зазначив, що на початку війни Україні не передавали необхідної їй зброї, але потім ситуація "добряче змінилася", у США почали відкрито говорити, що їхня мета – перемога України. Політик закликав зберігати цей настрій, навіть якщо війна затягнеться.
"Я, і не лише я – багато хто займається тим, що готує Захід до того, що і за три місяці, і за чотири місяці треба бути налаштованим на перемогу України, а не, не дай боже, на якийсь компроміс, що "пів Донбасу поки що віддамо, а там буде видно", – сказав Щаранський.
Він наголосив: у цій війні Путін не має досягти жодного успіху.
"Мало, щоб було досягнуто перемир'я, щоб було припинено воєнні дії. У жодному разі не можна, щоб Путін досяг хоч якогось успіху, хай навіть маленького, у такій варварській агресії. У спробах змінити устрій вільного світу він не має вийти переможцем ні на один міліметр", – сказав Щаранський.
Контекст:
В Офісі президента повідомляли, що деякі політики з Європи пропонували Україні погодитися на поступки суверенітету, щоб "зберегти обличчя" Путіну.
У травні американська газета The New York Times у своїй редакційній статті висловила думку, що Україні для досягнення миру у війні проти РФ доведеться "ухвалювати болючі територіальні рішення". Ця стаття викликала хвилю критики в Україні. В Офісі президента заявили, що видання не розуміє процесів, які відбуваються у країні, тому що у нього "є офіс у Москві, але немає офісу в Україні".
Схожу заяву зробив колишній держсекретар США Генрі Кіссінджер, за що його розкритикували в Україні.
Президент США Джо Байден написав у колонці для The New York Times, що не тиснутиме на владу України, щоб вона погодилася на територіальні поступки Росії. Він зазначив, що переговори України з Росією "зайшли у глухий кут" не з вини Києва.
Міністр оборони України Олексій Резніков заявив, що Україна ніколи не погодиться на територіальні поступки.
Згідно з результатами опитування, яке у травні проводив Київський міжнародний інститут соціології, більшість українців категорично не згодна, щоб Україна поступалася своїми територіями в обмін на мир.