Щоб завершити війну, треба дати Україні зброю, зокрема для ударів по цілях у Росії – нідерландський євродепутат

Що ефективніше Україна зможе захищати себе, то менше буде жертв серед мирного населення, зазначив Ройтен
Фото: Thijs Reuten / Facebook

Щоб закінчити війну, Заходу потрібно дати Україні більше зброї для перемоги у війні проти РФ, вважає депутат Європейського парламенту від Нідерландів, член комітету з іноземних відносин Тейс Ройтен. Про це він сказав 15 липня в коментарі Guildhall.

"Я стомився від урядів країн – членів ЄС, які висловлюють співчуття щодо ракетної атаки на Київ, тоді як ми вже кілька місяців чуємо, як Україна просить конкретні системи оборони, які є у сховищах Європейського союзу. Слова про те, що ми будемо підтримувати Україну стільки, скільки буде потрібно, стають порожніми словами. Їх більше не сприймають серйозно", – наголосив депутат.

Він підкреслив, що західним партнерам України потрібно перестати обіцяти допомогу "стільки, скільки потрібно", і використати натомість – "якнайшвидше".

"Що ефективніше Україна зможе захищати себе, завдаючи ударів по військових цілях у Росії, звідки походять атаки, і гарантуючи безпеку власного неба за допомогою літаків, які нададуть, то меншою буде кількість жертв [серед мирного населення]", – заявив політик.

Він звернувся до всіх, хто "каже, що хоче, щоб ця війна припинилася, тому що вона забирає занадто багато життів", і наголосив, що, щоб зберегти життя, потрібно надати Україні зброю, необхідну для самооборони.

"Нам треба захистити Європу. Нам потрібно інвестувати в європейську безпеку, не тому, що ми хочемо війни, а тому, що ми хочемо їй запобігти... Я вірю, що Україна в майбутньому зрештою зробить Європейський союз сильнішим, а також стане для нас безпековим партнером. Але для того, щоб опинитися в такій ситуації, нам потрібно дати Україні зброю, необхідну для перемоги", – підсумував європарламентар.

Контекст:

У Міноборони України підтверджували в лютому 2023 року, що зобов'язалися не застосовувати зброю, надану партнерами, для ударів по території РФ. Однак 1 травня 2024 року глава МЗС Латвії Байба Браже повідомила, що деякі країни зняли цю заборону. Представники низки країн підтримали надання Україні права бити західною зброєю по території РФ відповідно до міжнародного права. Зокрема, про це заявили в Польщі, Франції, Чехії, Нідерландах, Швеції, Канаді, Великобританії.

США дозволили Україні бити по прикордонних районах РФ боєприпасами GMLRS і артилерією, але не далекобійними ракетами ATACMS, повідомляли в Білому домі.

The Washington Post написала 21 червня, що дозвіл Україні вражати цілі в Росії за допомогою американської зброї зменшив кількість ракетних обстрілів Харкова, але не зупинив літаки, які скидають плануючі бомби. За даними ЗМІ, США обмежили Україну стрільбою на відстань менше ніж 100 км від кордону.

Зеленський неодноразово наголошував, що потрібні "далекобійне рішення" проти аеродромів, на яких стоять військові літаки, котрі застосовує країна-агресор РФ для атак коригованими авіабомбами.