Списання вантажних вагонів за віком призведе до колапсу на "Укрзалізниці" і зробить її банкрутом – нардеп Бондарєв
"Це дурість, що межує із кримінальною відповідальністю. Чому? Тому що це дестабілізує ринок перевезення. "Укрзалізниця" і так на межі банкрутства. Якщо на сьогодні стратегічно перевізники почнуть шукати шляхи переходу на перевезення вантажів автомобільним транспортом, то це серйозно вдарить по бюджету надходжень "Укрзалізниці", – пояснив політик.
За його словами, замінити списані вагони, яких буде понад 50 тис., нереально, оскільки грошей на їх придбання в "Укрзалізниці" немає, а потужності українських вагоноремонтних заводів не дають змоги виробити таку кількість нових вагонів у стислі строки.
"Це фізично неможливо. Та й грошей ні у кого на таке заміщення відразу не буде. Я згоден із тим, що застарілі вагони необхідно поступово заміщати. Але це має бути програма, яка стратегічно не стосуватиметься обсягів ринку перевезення", – розповів нардеп.
Бондарєв додав, що якщо проєкт Мінінфраструктури про списання вагонів за віком буде ухвалено, на ринок перевезень чекає колапс через дефіцит рухомого складу.
"Якщо піде така кількість вагонів із ринку перевезення, то у нас просто не буде чим возити. І ми зіткнемося з кризою перевезення. А "Укрзалізниця" вже точно протягне ноги та буде банкрутом", – заявив політик.
На його думку, Мінінфрастурктури останнім часом цілеспрямовано ухвалює рішення, що погіршують умови для українського бізнесу. Народний депутат вважає, що правоохоронні органи мають звернути увагу на ситуацію, яка склалася з перевезеннями залізницею.
"Мені здається, це вже економічна позиція, що межує зі зрадою українських національних інтересів. Сьогодні Російська Федерація просуває програму економічного удушення українського бізнесу через підвищення ціни на газ. Тому що закривають українські підприємства. А "Укрзалізниця" реалізує таку саму стратегію на ринку українського виробництва завдяки підвищенню вартості фактично перевезення, вартості послуг "Укрзалізниці", призводячи до підвищення собівартості українського продукту. Що призведе до того, що не буде ринку збуту для цієї продукції. Що призведе до закриття заводів і до економічного удушення нашої країни", – переконаний Бондарев.
Контекст:
8 жовтня Міністерство інфраструктури опублікувало новий наказ про обмеження строків експлуатації вантажних вагонів залежно від віку. Попередні накази на цю тему відхилила регуляторна служба.
Гендиректор Федерації роботодавців і транспорту України Володимир Гусак заявив, що "Укрзалізниця" та приватні вагонні оператори мають оновлювати свій вагонний парк у межах власних бізнес-планів, без надмірного втручання держави, оскільки набагато важливіший технічний стан вагона, а не його вік.
Президент об'єднання підприємств "Укрметалургпром" Олександр Каленков заявив, що якщо "Укрзалізниця" списуватиме вагони залежно від строку експлуатації, то спровокує на ринку дефіцит вагонів, а ціни на продукцію для кінцевих споживачів зростуть.
"Укрзалізниця" 1 жовтня оголосила тендер на закупівлю 80 нових приміських і регіональних потягів. Перевізник планує придбати 30 електропотягів змінного і 30 електропотягів постійного струму для приміських перевезень. В "Укрзалізниці" придбання обґрунтували зношеністю парку приміських електропотягів більш ніж на 90%. Окрім того, компанія збирається придбати 20 електропотягів змінного струму для регіональних маршрутів. Загальна сума закупівлі становить понад 31,4 млрд грн.