Степанов: Скільком людям зробили щеплення в Росії? У них самих проблеми із "Супутником V": ніхто не вірить, що ця вакцина ефективна
В інтерв'ю виданню "ГОРДОН" міністр охорони здоров'я України Максим Степанов заявив, що влада у змозі забезпечити країну ефективними вакцинами проти коронавірусу із країн, які, на відміну від РФ, не нападали на Україну.
В інтерв'ю виданню "ГОРДОН" міністр охорони здоров'я України Максим Степанов заявив, що сумнівається в ефективності російської вакцини проти коронавірусу "Супутник V" і тому не став би нею вакцинуватися.
"Ви читали висновки Бразильської реєстраційної служби Anvisa? Вичерпна відповідь, на мій погляд. Друге (і це моя принципова позиція) – ми у змозі забезпечити країну іншими ефективними вакцинами із країн, які не нападали на Україну, не забирали в нас територій і не розв'язували війни, що призвела до десятків тисяч смертей українців і появи мільйонів біженців. Я закінчив Донецький медичний університет. Донецьк знаю достеменно. Багато моїх однокурсників були змушені виїхати до Києва, Миколаєва, Одеси. Ми не можемо приїхати і піти до свого гуртожитку в Донецьку, посидіти на наших улюблених лавочках, влаштувати зустріч випускників, тому що росіяни свого часу розв'язали тут війну. Не треба робити з них месій. Питання із "Супутником" лежить у політичній площині, як не крути", – підкреслив міністр.
Він зазначив, що Росія зіткнулася з низкою проблем через неефективність своєї вакцини.
"Так от, окрім папірця під назвою "заява" і всієї цієї помпи, із якою цю нібито заявку подавали 6 січня, станом на кінець січня більше нічого немає – ні реєстраційних документів, ні досьє. Скільком людям вони зробили щеплення у себе в Росії? У них самих проблеми із цією вакциною: ніхто не вірить, що вона ефективна", – резюмував Степанов.
Степанов: Раніше ніж улітку комерційні вакцини проти COVID-19 в Україні не з'являться. Читайте повну версію інтерв'ю
Вакцину "Супутник V" зареєстрували в серпні 2020 року. Президент Росії Володимир Путін стверджував, що вона ефективна, формує стійкий імунітет і пройшла всі перевірки.
Водночас вакцина зазнала критики в науковій спільноті, оскільки її зареєстрували до проходження третьої фази клінічних випробувань. Як пише National Geographic, випробування третьої фази мають вирішальне значення для перевірки готовності вакцини до поширення. Деякі російські вчені зазначали, що прискорений підхід до реєстрації вакцини суперечить науковим і етичним нормам розроблення ліків. Ті росіяни, яких вакцинували, скаржилися на різні побічні ефекти – лихоманку, втрату нюху, підвищення тиску.
Масштабну вакцинацію проти коронавірусу в Росії розпочали в середині грудня минулого року.
Росія пропонувала свою вакцину проти коронавірусу низці країн. Станом на 9 лютого 2021 року препарат схвалено у 22 країнах. У Євросоюзі "Супутник V" схвалила тільки Угорщина.