Стерненко і його адвокат заявили відведення судді у справі про пособництво активіста наркоторгівлі
"Суддя Віктор Попревич 23 лютого ухвалив обвинувальний вирок Стерненку у справі про викрадення, розбій і незаконне носіння зброї, який 31 травня частково скасували в апеляційному суді. Справу про пособництво в наркоторгівлі заслуховувала колегія на чолі із суддею Попревичем.
Оксюта процитував рішення апеляційного суду, який визнав деякі висновки Попревича неправильними, заявив про комуністичні погляди судді і інкримінував йому, що він завірив своїм підписом копію вироку російською мовою. Стерненко підтримав адвоката і заявив, що відмовляє Попревичу в моральному праві "судити не тільки його, а й будь-якого громадянина України".
На думку активіста, суддя "підтримує культ Сталіна і Леніна".
Прокурор Олег Левицький заявив, що у нього під час розгляду справи жодних сумнівів у неупередженості судді Попревича не виникало. Приморський районний суд Одеси в підсумку задовольнив клопотання Стерненка про відведення судді Попревича в цій справі.
Контекст:
Видання "Одесские ведомости" в листопаді 2017 року писало про причетність Стерненка до поширення наркотиків. "Одеські наркоторговці платили данину Стерненку в розмірі $1 тис. із кожної точки, а також замовляли своїх конкурентів", – зазначало видання.
Поліція відреагувала на матеріал, Стерненка повідомили про підозру. Згідно з матеріалами справи, із квітня до вересня 2014 року в одеських рибальських магазинах мережі "Поплавок" продавали наркотики під виглядом ароматичних добавок для підгодовування риб. У квітні 2017 року Київський райсуд визнав винуватими в цьому п'ятьох людей – Андрія Арпентієва, Дениса Авакяна, Олександра Федяєва, Андрія Мачулка і Сергія Мельникова, уточнили "Ґрати".
Приморський райсуд 23 лютого цього року засудив Стерненка до семи років і трьох місяців в'язниці з арештом половини всього майна. Його визнали винуватим у справі про викрадення депутата Лиманської селищної ради Сергія Щербича. Такий самий строк дали його товаришу Русланові Демчуку.
Справу, у якій фігурує Стерненко, розслідували із 2015 року. Стерненко заперечував причетність до інциденту. У цій справі суд звільнив обвинувачених від відповідальності за викрадення людини через закінчення строків давності. Їм призначили покарання за розбій (за словами потерпілого, у нього відібрали 300 грн), а Стерненка, окрім нападу, визнали винуватим у незаконному зберіганні зброї – травматичного пістолета.
На час розгляду апеляції на вирок Стерненка і Демчука 9 квітня випустили із СІЗО під домашній арешт.
31 травня Одеський апеляційний суд зняв обвинувачення зі Стерненка і Демчука за статтею про розбійний напад на Щербича і залишив чинним вирок першої інстанції за статтею про викрадення – суд визнав активістів винуватими, але через закінчення строків давності звільнив від відповідальності.
Окрім того, суд визнав Стерненка винуватим за статтею про незаконне поводження зі зброєю. Ішлося не про пістолет, його визнали стартовим (шумовим), а про зберігання набою калібру 5,45 мм. Суд залишив Стерненку вирок за цією статтею у вигляді трьох років позбавлення волі, але призначив випробувальний строк – один рік.
Стерненко підкреслив, що це "покарання за один патрон", і повідомив, що оскаржуватиме вирок у Верховному Суді.