Суддя КСУ Сліденко: Мене знеславили, моя репутація знищена. Назавжди
Суддя Конституційного Суду Ігор Сліденко, який був доповідачем у справі про конституційність низки положень антикорупційного законодавства, розповів, що в серпні йому надійшов від Національного агентства з питань запобігання корупції лист про порушення, пов'язані з декларуванням, він подав свої пояснення в письмовому вигляді. Однак НАЗК вони не влаштували.
Суддя Конституційного Суду Ігор Сліденко сьогодні під час брифінгу заявив, що Національне агентство з питань запобігання корупції принизило його, склавши адміністративний протокол, пов'язаний із декларуванням. Про це повідомляє кореспондент видання "ГОРДОН".
Сліденко розповів, що в серпні йому надійшов від НАЗК лист про порушення, пов'язані з декларуванням, він зазначив, що подав свої пояснення в письмовому вигляді.
За словами судді, за 20 годин після надсилання листа електронною поштою йому зателефонували і повідомили, що його пояснення є незадовільними.
"Завдання було іншим – завдання було виписати мені протокол. І потім пан [представник президента в Конституційному Суді України Федір] Веніславський цим протоколом бравірував би перед усією державою. Мене знеславили. Моя репутація знищена. Назавжди. У цій державі. Тому навряд чи я більше тут буду залишатися", – підкреслив Сліденко.
На уточнювальне запитання, чи має він на увазі державу Україна, суддя відповів ствердно.
27 жовтня в НАЗК повідомили, що рішення у справі про недостовірне декларування ухвалювали судді, яких самих у цьому підозрюють. Там зазначили, що стосовно Сліденка було складено адмінпротокол через неподання повідомлень про суттєві зміни в майновому стані.
Наприкінці жовтня Конституційний Суд скасував частину положень антикорупційних законів і вказав, що встановлення кримінальної відповідальності за декларування свідомо недостовірних даних, а також умисне неподання декларацій є надмірним покаранням за вчинення таких правопорушень.
Національне агентство з питань запобігання корупції у зв'язку з рішенням КСУ закрило доступ до реєстру електронних декларацій і припинило їх перевірку, зберігання та оприлюднення. Голова агентства назвав рішення КСУ "нищівною поразкою антикорупційної реформи".
Окрім того, унаслідок блокування доступу НАЗК до державних реєстрів Нацагентство не може провести спеціальну перевірку декларацій кандидатів на керівні посади в держорганах, отже, не можуть призначити на їхні посади переможців місцевих виборів, заявили в НАЗК.
Після засідання РНБО на виконання розпорядження Кабміну НАЗК відкрило доступ до реєстру електронних декларацій.
29 жовтня Зеленський зареєстрував у парламенті законопроєкт, яким пропонують визнати неправомірним рішення КСУ, позбавити повноважень увесь склад суду і призначити новий, а також забезпечити безперервність дії антикорупційного законодавства.