Трамп ретвітнув статтю про нібито передання Ситником інформації штабу Клінтон під час виборів президента США 2016 року

Трамп ретвітнув статтю про Ситника
Фото: EPA

14 березня позафракційний нардеп Борислав Розенблат заявляв, що глава Національного антикорупційного бюро України Артем Ситник нібито передав штабу колишнього кандидата у президенти США Гілларі Клінтон інформацію з "чорної бухгалтерії" Партії регіонів під час президентських виборів у Сполучених Штатах 2016 року. Президент США Дональд Трамп ретвітнув статтю, що містить ці матеріали.

Президент США Дональд Трамп 16 березня ретвітнув пост колишнього кандидата до Конгресу від штату Флорида Чака Каллесто зі статтею порталу I Love My Freedom за матеріалами каналу "112 Україна" від 14 березня.

У ній зазначено, що позафракційний нардеп Борислав Розенблат звинувачує директора Національного антикорупційного бюро України Артема Ситника в переданні штабу колишнього кандидата у президенти США Гілларі Клінтон інформації з "чорної бухгалтерії" Партії регіонів під час виборів у Сполучених Штатах 2016 року.

У матеріалі також наведено аудіо розмов, переданих Розенблатом телеканалу.

14 березня у Facebook Розенблат опублікував нібито розшифрування розмов Ситника. "Я Гілларі помагав же ж... Там якраз Гілларі чого програла... Я ж коли "чорну бухгалтерію" розслідував, ми ж оприлюднили дані [колишнього керівника передвиборного штабу Трампа Пола] Манафорта, якого посадили", – говорила людина з голосом, схожим на керівника НАБУ.

Скріншот: Donald J. Trump / Twitter

У 2000-х роках Манафорт, який консультував в Україні Партію регіонів, прем'єр-міністра, а згодом президента Віктора Януковича, співпрацював із холдингом мільярдера Ріната Ахметова СКМ.

Про документи із "чорною бухгалтерією" стало відомо наприкінці травня 2016 року. Як заявив екс-заступник голови Служби безпеки України Віктор Трепак, який передав документи в НАБУ, ці матеріали свідчать про систему підкупів і фальсифікацій, які супроводжували прихід до влади президента Віктора Януковича і його оточення.

Уперше про те, що Манафорт фігурує в "амбарній книзі" Партії регіонів, написала американська газета The New York Times. Сам Манафорт заперечував цю інформацію. Агентство Associated Press із посиланням на анонімних співрозмовників із двох лобістських компаній повідомляло, що 2012 року  Манафорт допоміг Партії регіонів перевести американським лобістам як мінімум $2,2 млн.

18 серпня 2016 року в Національному антикорупційному бюро України оприлюднили фотокопії 19 сторінок "чорної бухгалтерії" Партії регіонів, у яких згадано Манафорта.

На виборах 2016 року Клінтон, яка представляє Демократичну партію США, програла республіканцеві Трампу. Однією з головних причин поразки Клінтон називала втручання Росії у виборчий процес.

У США Манафорта звинуватили у фінансових злочинах, пов'язаних переважно з роботою політтехнолога в Україні. 7 березня 2019 року Манафорта засудили до трьох років і 11 місяців в'язниці. 13 березня його засудили до семи з половиною років позбавлення волі в іншій справі – про незаконне лобіювання і тиску на свідків. З урахуванням вироку від 7 березня Манафорт проведе у в'язниці сім із половиною років.