Цього літа в Україні почнуть продавати в'язниці – Малюська
Кілька виправних установ виставлять на продаж у межах проєкту зі скорочення кількості в'язниць і перенесення СІЗО із центрів міст, заявив міністр юстиції України Денис Малюська.
Цього літа на продаж через систему "Prozorro. Продажі" можуть виставити перші в'язниці, які раніше було закрито й законсервовано. Як повідомляє урядовий портал, про це заявив міністр юстиції України Денис Малюська.
За його словами, наразі передбачено закриття восьми в'язниць: Ковельської виховної колонії, Устинівського, Ширяївського, Ігренського виправних центрів, а також Чорноморської, Жовтоводської, Черкаської та Дергачівської виправних колоній.
"Невдовзі після вивезення звідти засуджених та звільнення персоналу такі тюрми будуть виставлені на продаж", – зазначив Малюська.
На продаж також збираються виставити інші закриті пенітенціарні установи – у червні Малюська говорив, що таких в'язниць в Україні 27. На виторгувані від їх продажу гроші, заявив Малюська, збираються побудувати сучасні установи.
Також міністр анонсував перенесення київського СІЗО в Бориспільської район. "Здійснюється підготовка до тендера на розробку проєктно-кошторисної документації, а далі – тендера на ремонтно-будівельні роботи з реконструкції Бориспільської виправної колонії №119, яка і стане базою для нового київського СІЗО", – зазначив він.
У листопаді минулого року Малюська анонсував масове скорочення кількості в'язниць в Україні. За його словами, це дасть змогу спрямувати зекономлені кошти на поліпшення якості харчування, побуту та лікування ув'язнених, а також на підвищення заробітної плати співробітникам пенітенціарних установ.
Коментуючи запуск першого етапу скорочення в'язниць, міністр підкреслив, що Мін'юст не може дозволити собі утримання в'язниці, яку завантажено на 30–40%.
4 червня пресслужба Мін'юсту повідомила, що у Верховній Раді зареєстровано законопроєкт №3591 "Про внесення змін до Бюджетного кодексу України", який дасть змогу продавати законсервовані в'язниці. Документ передбачав, що до 70% надходжень від продажу в'язниць можна використовувати на нове будівництво, реконструкцію та капітальний ремонт старої тюремної інфраструктури.
Наразі у статусі проєкту закону йдеться, що його повернули суб'єкту законодавчої ініціативи. За словами міністра, це ускладнить процес продажу "бюрократичними формальностями".