ЦВК про вибори мера Харкова: Підтвердження фактів фальсифікації може мати негативні наслідки

Вибори у Харкові проводили 31 жовтня
Фото: ЕРА (архів)
Питання про вибори мера Харкова, що відбулися 31 жовтня, залишається відкритим через перевірки правоохоронних органів. Про це 5 листопада заявили у Центральній виборчій комісії, коментуючи повідомлення у ЗМІ про ймовірні фальсифікації.

"На сьогодні питання законності дій виборчих комісій та їхніх членів є предметом перевірки правоохоронних органів та суду. Так, за наявною у Центральній виборчій комісії інформацією, у провадженні суду перебуває приблизно 56 справ щодо результатів голосування на 131 виборчій дільниці", – ідеться в повідомленні.

У ЦВК наголосили, що в суді можна оскаржити лише "бездіяльність територіальної виборчої комісії, яка встановлює результати відповідних місцевих виборів".

"Водночас підтвердження фактів фальсифікації може мати негативні наслідки, підривати довіру до інституту виборів в Україні та нівелювати окремі демократичні здобутки нашої країни. Тому досить важливою та цінною є роль незалежного спостереження громадських організацій за виборчим процесом, що сприяє чесному проведенню виборів", – заявили в комісії.

Її представники висловили сподівання, що "за результатами перевірки всіх обставин встановлення результатів виборів та наявної інформації відповідні компетентні органи зможуть надати належну оцінку в рамках правового поля ситуації, яка склалася".

Контекст:

31 жовтня у Харкові відбулися позачергові вибори мера. Їх було призначено у зв'язку зі смертю попереднього глави міста Геннадія Кернеса, який помер через ускладнення після COVID-19 у грудні 2020 року. На посаду мера Харкова претендувало 10 кандидатів.

Нацполіція України зареєструвала понад 100 повідомлень про порушення, пов'язані із виборчим процесом. Громадянська мережа "Опора" заявляла, що вибори відбулися із серйозними порушеннями законодавства.

Територіальна виборча комісія 1 листопада оголосила результати підрахунків, згідно з якими в. о. мера Ігор Терехов переміг у першому турі, набравши 50,66% голосів.

"Опора" та Михайло Добкін, який посів друге місце на виборах, вирішили оскаржити результати виборів.