Тупицький заявив, що братиме участь у засіданнях Конституційного Суду в онлайн-режимі
"Суд уже відновив роботу", – сказав Тупицький.
За його словами, судді вже затвердили порядок денний і розглядають справи.
"Ми зараз розглядаємо можливість брати участь у відкритих засіданнях в онлайн-режимі", – сказав Тупицький, маючи на увазі себе і Олександра Касмініна, указ про призначення якого суддею КСУ також скасував Зеленський.
Тупицький повідомив, що він уже бере участь у роботі суду дистанційно: вносить свої пропозиції, передає в суд документи.
Він також сказав агентству, що не отримав зарплати за травень, після того як виконувач обов'язків голови КС Сергій Головатий підписав розпорядження про припинення виплати винагороди судді. На думку Тупицького, Головатий "скоїв злочин і має відповісти за це".
Шестеро суддів Конституційного Суду України 10 червня в ультимативній формі заблокували діяльність Великої палати КСУ. Судді вимагали забезпечити участь у судових засіданнях Тупицького і Касмініна. Представник президента в Конституційному Суді України Федір Веніславський розповів, що йшлося про вимогу розглянути клопотання про неможливість розгляду питання щодо конституційності законодавства про обіг земель сільськогосподарського призначення без участі Тупицького і Касмініна.
У КСУ підтвердили, що не змогли провести 10 червня жодного засідання. Водночас пресслужба КСУ заперечувала, що роботу заблоковано. "Ми працюємо", – сказав представник суду "Українським новинам" і зазначив, що ситуація, коли судді не можуть затвердити порядок денний, трапляється не вперше.
Контекст:
Тупицького підозрюють у підкупі свідка і введенні в оману суду за допомогою явно неправдивих показань свідка. 28 грудня 2020 року він мав з'явитися в Офіс генпрокурора України для вручення підозри. Як розповіли в Офісі генпрокурора, Тупицький повідомив, що не може прибути за сімейними обставинами, але не надав документів про поважність причин неявки. Повідомлення про підозру Тупицькому надіслали поштою. У Держбюро розслідувань (ДБР) зауважили, що він отримав повідомлення про підозру, хоч і заперечує це.
Журналісти програми "Схеми" (спільний проєкт "Радіо Свобода" і "UA:Перший") повідомляли, що Тупицький фігурує у провадженні щодо ексголови Вищого господарського суду Віктора Татькова, підозрюваного в заволодінні активами Зуєвського енергомеханічного заводу.
29 грудня 2020 року Зеленський підписав указ про усунення Тупицького з посади голови суду. 26 лютого 2021 року глава держави продовжив термін усунення голови КСУ ще на місяць.
30 грудня КСУ опублікував заяву, у якій підкреслив, що не усуватиме Тупицького з посади, незважаючи на указ Зеленського. У суді заявили, що указ Зеленського не відповідає Конституції, оскільки вона не дає президенту права і взагалі не передбачає можливості усувати суддів КСУ.
У КСУ в січні заявили, що співробітники Управління держохорони не пускають Тупицького в будівлю суду. У суді зауважували, що хоч його й усунено з посади судді Конституційного Суду, але він має керувати КСУ. Тупицький звернувся зі скаргою до генпрокурорки України Ірини Венедіктової, до Окружного адміністративного суду Києва і перейшов на дистанційний режим роботи.
27 березня 2021 року було опубліковано указ Зеленського, яким він скасував указ експрезидента Віктора Януковича про призначення Тупицького і Касмініна суддями КСУ. Зеленський повідомив, що скасував указ у межах перевірки всіх чинних указів і розпоряджень Януковича щодо загрози національній безпеці. 30 березня Тупицький оскаржив указ.
Справу Тупицького зараз розглядає Подільський райсуд Києва. Клопотання стосовно запобіжного заходу розглядав Печерський районний суд, Тупицький кілька разів не приходив на засідання, прокуратура клопотала про примусове приведення, а сам він пояснював свої неявки станом здоров'я і стверджував, що не ухиляється від присутності на засіданнях суду.
Тупицький 8 червня заявив, що "чистий перед судом" і не переховуватиметься від слідства.