У Кремлі пригрозили громадянською війною в Україні, якщо США "від'єднають" російські банки від долара

Росія хоче дістати від НАТО "гарантії безпеки", серед яких – відмова Альянсу від приймання до себе країн колишнього СРСР
Фото: pixabay.com
У Кремлі заявили, що попередження президента США Джо Байдена про те, що Росія не зможе здійснювати фінансові операції з доларами у разі вторгнення Росії в Україну, може "спровокувати початок громадянської війни у цій країні". Про це сказав речник президента РФ Дмитро Пєсков, повідомляє "Інтерфакс".

На готовність Вашингтона до введення жорстких санкцій проти Росії у разі нового вторгнення в Україну Кремль відповів погрозами на адресу українського керівництва.

Пєсков вважає, що такі заяви можуть сприяти дестабілізації ситуації в Україні та вселяти помилкові надії у "гарячі голови" представників української влади, пише видання.

Прессекретар президента РФ наголосив, що це може стати початком "нової громадянської війни в Україні", оскільки є імовірність, що офіційний Київ намагатиметься в силовий спосіб розв'язати конфлікт на Донбасі.

Пєсков також заявив, що Кремлю "із завидною постійністю" надходять попередження про високу ціну, яку Росія може заплатити за вторгнення в Україну.

Контекст:

20 січня президент США Байден під час зустрічі з журналістами заявив, що у разі нападу на Україну на Росію чекають серйозні економічні наслідки. "Якщо вони [Росія] введуть війська, вони заплатять. Їхні банки не зможуть проводити операції з доларами", – попередив глава Білого дому.

10 січня в Женеві завершилися переговори США і Росії стосовно вимог Москви щодо "гарантій безпеки". Заступниця держсекретаря США Венді Шерман, яка очолювала американську делегацію, після переговорів заявила, що принцип відкритих дверей НАТО не підлягає обговоренню.

12 січня у Брюсселі відбулася перша за два з половиною роки зустріч Ради Росія – НАТО.

Генеральний секретар Альянсу Єнс Столтенберг після засідання заявив, що на зустрічі РФ висловила вимоги зупинити вступ нових країн до НАТО і відвести війська зі східного флангу Альянсу. НАТО підтвердив свою політику відкритих дверей і право кожної нації обирати для себе союзи.

Шерман за підсумками зустрічі зазначила, що США і союзники по Альянсу чітко дали зрозуміти РФ, що "не зачинять дверей політики відкритих дверей НАТО".

У Відні 13 січня завершилося засідання постійної ради ОБСЄ, на ньому продовжили дискусії між РФ і країнами Заходу щодо "гарантій безпеки". Збігнєв Рау, глава МЗС Польщі, яка головує в ОБСЄ цього року, заявив, що європейський регіон наразі ближчий до війни, ніж будь-коли за останні 30 років.

За підсумками переговорів у Росії заявили, що не дістали від США та НАТО жодних гарантій, представники Штатів сказали, що перед РФ стоїть вибір: деескалація і дипломатія або конфронтація і наслідки.