У Південній Кореї зробили запит щодо ордеру на арешт президента – ЗМІ
Правоохоронці Південної Кореї зробили запит щодо ордеру на арешт усуненого президента Юн Сок Йоля через введення воєнного стану. Про це 30 грудня з посиланням на джерела у владі країни повідомляє Reuters.
Президент, якому парламент оголосив імпічмент, не прийшов на допит у поліцію та управління з розслідування корупції серед високопосадовців, котрі спільно ведуть справу про законність запровадження воєнного стану 3 грудня, і про те, чи можна його прирівняти до заколоту.
Захист Юн Сок Йоля стверджує, що це входило в повноваження президента. Вимога арешту президента – перший випадок в історії Південної Кореї, зазначає агентство.
Контекст:
Воєнний стан президент Південної Кореї ввів 3 грудня на тлі кризи, яка виникла у країні. Він звинуватив керівну Демократичну партію в урізанні бюджету й сказав, що дії політсили паралізували роботу виконавчої влади.
4 грудня парламент Південної Кореї проголосував за вимогу скасування воєнного стану. Він тривав у країні приблизно шість годин.
4 грудня мітингувальники вимагали відставки президента після скасування воєнного стану. А парламентська опозиція Південної Кореї подала в Національні збори законопроєкт про оголошення імпічменту президенту. Голосування щодо імпічменту президента Південної Кореї, яке проводили 7 грудня, провалилося через бойкот керівної партії.
8 грудня агентство Yonhap проінформувало, що президент Південної Кореї дістав підозру в державній зраді. Раніше аналогічні обвинувачення в держзраді оголосили ексміністру оборони Кім Йон Хьону, який зараз перебуває у слідчому ізоляторі.
Юн Сок Йоль у телезверненні 12 грудня заявив, що рішення про введення воєнного стану минулого тижня було обґрунтованим і потрібним. Він також категорично відкинув усі звинувачення у спробі заколоту.
14 грудня парламент (Національні збори) Південної Кореї з другої спроби проголосував за оголошення імпічменту Юн Сок Йолю, рішення ухвалили 200 голосами проти 85. Обов'язки глави держави тимчасово перейшли до прем'єр-міністра Хан Дак Су.