У посольстві США розчаровані рішенням суду щодо конфлікту видання "Новое время" з ГПУ

У посольстві США заявили, що українські посадові особи мають підтримувати незалежну журналістику, "а не душити її"
Фото: EPA (архів)

Медіа відіграють важливу роль у розслідуванні корупції та зміцненні української демократії, заявили в посольстві США в Україні. У диппредставництві розкритикували рішення Печерського районного суду у справі порталу "Новое время", якому Генепрокуратура погрожує кримінальною відповідальністю через публікацію розслідування про "діамантових прокурорів".

Посольство США в Україні розчароване рішенням Печерського районного суду у справі порталу "Новое время", якому Генпрокуратура погрожує кримінальною відповідальністю через публікацію розслідування про "діамантових прокурорів". Про це 20 лютого повідомили на сторінці диппредставницва у Twitter.

"Медіа відіграють важливу роль у розслідуванні корупції і зміцненні української демократії", – заявили в посольстві.

У диппредставництві додали, що українські посадовці мають підтримувати незалежну журналістику, "а не душити її".

Перед цим, 20 лютого, рішення суду розкритикували в ОБСЄ.

Розслідування Генпрокуратури, у межах якого суд виніс ухвалу про тимчасовий доступ до редакційних документів, стосується статті журналіста Івана Верстюка "Діамантова дочка", опублікованої 17 серпня 2016 року. У ній було наведено дані про те, що екс-заступник прокурора Київської області Олександр Корнієць, отримуючи зарплату 200 тис. грн на рік, заплатив понад £120 тис. за навчання дочки у британських школах.

Корнієць – один із "діамантових прокурорів", високопоставлених співробітників прокуратури, затриманих у липні 2015 року на хабарі в розмірі 3 млн 150 тис. грн. (Другий фігурант – колишній перший заступник начальника Головного слідчого управління ГПУ Володимир Шапакін). Справу про корупцію досі розглядає Голосіївський райсуд Києва.

Генпрокуратура сприйняла публікацію даних про дочку Корнійця як розголошення таємниці слідства.