У Раді скандували "Ганьба", коли Вірастюк складав присягу. Спортсмен відреагував
Вірастюк склав присягу нардепа 15 червня, за два дні він увійшов до складу фракції "Слуга народу".
Нардеп зазначив, що 15 червня, коли він зачитував присягу із трибуни, частина парламентаріїв "дивилася косо, особливо представники групи "За майбутнє".
"Я достатньо стримана людина, тому мене важко вивести із себе. Крім того, вигуки із зали мене абсолютно ніяк не подразнювали, вони мене, навпаки, тільки куражили – знаєте, це як під час змагань. Але хочу сказати, що відбувається така дивна річ: коли виходиш щось говорити перед натовпом, у цьому випадку перед залою з депутатами, то під час крику ти ловиш погляди цих людей і вони стихають. Така ж ситуація була біля стін окружної виборчої комісії в Надвірній. Туди звезли за мого опонента багато молодиків. Коли я вийшов під ОВК розповісти про її роботу, то натовп дуже сильно кричав. Їх було набагато більше, ніж нардепів фракції "За майбутнє". Але в момент, коли я починав говорити і потихеньку ловити погляди людей, – вони стихали", – розповів Вірастюк.
Він зазначив, що в парламенті голосніше за всіх "Ганьба" скандував нардеп від "За майбутнє" Ігор Гузь.
"Спочатку кричала вся фракція, а коли я почав зачитувати присягу, то залишився один пан Гузь. Тому я сконцентрувався на ньому і, фактично дивлячись йому в очі, промовив присягу. Думаю, він також дивився мені в очі", – додав спортсмен.
Контекст:
28 березня проміжні вибори до Верховної Ради відбулися в окрузі №87 в Івано-Франківській області. Голосування проводили у зв'язку з тим, що обраний у цьому окрузі народний депутат склав мандат. Явка в окрузі №87 становила 35,05%.
30 березня цілий день підрахунку голосів в окрузі не проводили, склад окружної виборчої комісії (ОВК) змінили. Підрахунок відновили ввечері 31 березня. 1 квітня поліція взяла під охорону об'єкти у виборчому окрузі №87.
За даними "Опори", на довиборах до Верховної Ради в окрузі №87 виявили розбіжності в даних на п'яти дільницях. Зокрема, дані протоколів дільничних виборчих комісій і повторного підрахунку голосів не збігаються в кількості бюлетенів на підтримку кандидата від партії "За майбутнє" Олександра Шевченка. Усього в окрузі 117 дільниць.
Поліція відкрила 17 кримінальних проваджень за підсумками виборів в окрузі №87, шість із них – за фактами викрадення виборчих бюлетенів шести дільничних виборчих комісій.
22 квітня ЦВК встановила перемогу Вірастюка, який балотувався від партії "Слуга народу". Під час обговорення проєкту постанови комісії один із її членів зазначив, що не можна однозначно встановити, чи вплинуло зникнення бюлетенів у цьому окрузі на результати виборів. За його словами, Центрвиборчком не може це з'ясувати, тому що в нього немає функцій досудового розслідування.
5 травня ЦВК не зареєструвала Вірастюка нардепом через відсутність правових підстав. Причиною стало те, що увечері 1 травня Велика палата Верховного Суду визнала протиправними дії ЦВК щодо встановлення результатів виборів в окрузі №87 і скасувала протокол від 22 квітня, згідно з яким Вірастюка визнавали переможцем виборів.
19 травня Центрвиборчком склав новий протокол. Переможцем залишився Вірастюк.
5 червня Велика палата Верховного Суду визнала законним обрання Вірастюка народним депутатом. 9 червня Центрвиборчком зареєстрував Вірастюка нардепом.