У Раді зареєстровано вже п'ять версій законопроєкту про мобілізацію – нардеп

Строк подання законопроєктів у Раду вже сплив
Фото: Верховна Рада України / Facebook

У Верховній Раді України зареєстровано вже п'ять варіантів законопроєкту про мобілізацію – урядовий і чотири альтернативні. Про це народний депутат від "Голосу" Ярослав Железняк 9 січня повідомив у Telegram.

За його словами, строк подання законопроєктів сплив.

"Напевно, це весь перелік. Плюс, згідно з регламентом, із сьогодні можна вже починати розглядати закон. Як мінімум на комітеті", – зазначив парламентар.

Він також розповів, що вранці спікер ВР Руслан Стефанчук обговорив законопроєкт із фракціями. Сьогодні ж засідання проводить комітет із питань національної безпеки, оборони та розвідки.

Пізніше Железняк уточнив, що оборонний комітет розпочав роботу з обговорення іншого законопроєкту, про реєстри військового обліку (№10062). Варіанти мобілізаційного законопроєкту вказано на порядку денному третім пунктом, зазначив він.

"Дуже ймовірно, сьогодні рішення по суті й подальшій долі законопроєкту можуть узагалі не прийняти", – додав представник "Голосу".

Контекст:

25 грудня Кабмін вніс у Раду законопроєкт про мобілізацію №10378. Він передбачає зниження мінімального віку мобілізації з 27 до 25 років, скасування строкової служби й поняття про обмежену придатність. Крім того, Кабмін запропонував надсилати повістки онлайн, а на ухилянтів накладати деякі обмеження прав.

Того самого дня в Раду внесли ще один законопроєкт (№10379), який пропонує збільшити штрафи за порушення правил військового обліку й мобілізації.

Голова комітету з питань національної безпеки, оборони та розвідки Олександр Завітневич 6 січня повідомив, що в законопроєкт про мобілізацію внесуть суттєві зміни.

8 січня комітет Верховної Ради з питань антикорупційної політики визнав урядовий законопроєкт про мобілізацію таким, що містить корупційні ризики. Голова комітету Анастасія Радіна в коментарі "Українській правді" зазначила, що на засіданні були представники Міністерства оборони й Генерального штабу ЗСУ, вони погодилися з висновком комітету й домовилися усунути недоліки.