У Житомирі затримали голову військово-лікарської комісії. Її підозрюють у фальсифікації документів для ухилянтів
У Житомирі затримали голову обласної військово-лікарської комісії, повідомив пресцентр Служби безпеки України 15 серпня.
Голову ВЛК затримали "на гарячому", заявили у СБУ. За даними слідства, вона причетна до організації каналу незаконного виїзду за кордон громадян призовного віку.
Затримана діяла у змові зі співробітниками обласного військкомату, адвокатом та чиновницею місцевої лікарні, вважає слідство.
"За гроші фігуранти пропонували потенційним призовникам фіктивні медичні довідки про непридатність до військової служби за станом здоров'я. У підроблені документи зловмисники вписували неіснуючі важкі діагнози, які дозволяли ухилянтам уникнути призову й у подальшому виїхати за межі України. Вартість таких "послуг" становила від $2,5 тис. до $5 тис. Сума залежала від терміновості "замовлення", – додали у СБУ.
За інформацією правоохоронців, отриману суму ділили між фігурантами після кожної "оборудки".
"За даними слідства, між фігурантами був чіткий розподіл злочинних "обов'язків". Адвокат підбирав потенційних "клієнтів", голова ВЛК та посадовиця медзакладу фальсифікували медичні довідки, а працівники облвійськкомату "супроводжували" їх у своєму відомстві. Співробітники СБУ поетапно задокументували всі факти злочинної діяльності фігурантів. У результаті комплексних заходів правоохоронці затримали "на гарячому" голову військово-лікарської комісії, адвоката і посадовицю медустанови під час передачі хабаря від ухилянта", – ідеться у релізі.
Під час обшуку вдома й у кабінеті затриманих знайшли $35 тис. і документи, які підтверджують незаконну діяльність, додали в українській спецслужбі.
Усіх фігурантів зараз заарештовано. Їх повідомили про підозру за ч. 3 ст. 368 (прийняття пропозиції, обіцянки або одержання неправомірної вигоди службовою особою) та ч. 3 ст. 332 (незаконне переправлення осіб через державний кордон України) Кримінального кодексу України.
Контекст:
У лютому правоохоронці повідомили про підозру в отриманні неправомірної вигоди заступника голови Центральної військово-лікарської комісії Медичних сил Збройних сил України. За даними слідства, він організував схему отримання хабарів посадовцями комісії за видавання довідок військовозобов'язаним про непридатність до служби для виїзду за кордон. Після цього випадку у Верховній Раді закликали переглянути рішення ВЛК за останні пів року.
Президент України Володимир Зеленський 14 серпня заявляв, що є багато проблем через "неякісну роботу" ВЛК. Він анонсував розв'язання цих проблем.