Україна підписала угоду про приєднання до Об'єднаного центру передових технологій кібероборони НАТО
У Держспецзв'язку підкреслили, що це черговий важливий крок у посиленні міжнародної взаємодії для ефективного протистояння загрозам у кіберпросторі, зокрема й із боку Росії. Зазначають, що кіберагресія Росії спрямована не лише на Україну, а й інші демократичні країни.
"Минулого року ми вже активно співпрацювали з Об'єднаним центром передових технологій із кібероборони НАТО. У листопаді 2022 року нашу службу відвідували директор CCDCOE Март Ноорма та керівниця відділу міжнародних зв’язків центру Кароліна Лейс, із якими ми обговорювали наш досвід щодо протидії російській кіберагресії, ризики у кіберпросторі для інших країн та багато інших питань. Окрім того, минулого року українська делегація вперше взяла участь у засіданні керівного комітету CCDCOE", – зазначив голова Держспецзв'язку Юрій Щиголь. Він висловив сподівання, що 2023 року співпраця посилюватиметься.
Після підписання угоди секретарем РНБО її буде передано на підпис усім країнам – членам центру.
Контекст:
Об'єднаний центр передових технологій із кібероборони – одна з основних структур НАТО у сфері кібероборони, яка займається питаннями кібербезпеки як на стратегічному, так і на практичному рівнях. Центр складається із 25 країн – членів НАТО та чотирьох країн-партнерів.
Заявку на членство України в CCDCOE подали ще в серпні 2021 року, нагадали в Держспецзв'язку. 4 березня 2022 року її одностайно підтримали усі члени керівного комітету центру. Підписання технічної угоди про вступ в Україну, а надалі – й інших країн – членів центру – формалізує участь України у CCDCOE.
27 грудня 2022 року в департаменті кібербезпеки повідомляли, що з початку року СБУ нейтралізувала понад 4,5 тис. кібератак в Україні.