Україна й Естонія домовилися про якнайшвидший початок переговорів щодо укладання угоди про гарантії безпеки

Жовква обговорив із заступницею глави МЗС Естонії структуру майбутньої двосторонньої безпекової угоди та її тематичні блоки
Фото: president.gov.ua

Заступник глави Офісу президента України Ігор Жовква 7 лютого провів зустріч із заступницею міністра закордонних справ Естонії Кюлліке Сілласте-Еллінг. Про це повідомив пресцентр ОП.

Наголошують, що основну увагу на переговорах приділили питанню надання Україні дієвих гарантій безпеки, як це передбачено спільною декларацією країн G7, ухваленою на Вільнюському саміті НАТО в липні 2023 року.

"Учасники зустрічі обговорили структуру майбутньої двосторонньої безпекової угоди та її тематичні блоки. Було домовлено про якнайшвидший початок переговорів щодо її укладення", – ідеться в повідомленні.

Контекст:

У червні 2023 року глава Української держави Володимир Зеленський заявив, що в Києві розуміють, що під час війни Україна не зможе стати членом Альянсу, але їй потрібні юридичні гарантії безпеки на шляху до НАТО.

Країни G7 (США, Німеччина, Японія, Франція, Канада, Італія і Великобританія, а також Євросоюз) 12 липня ухвалили декларацію про підтримку України з гарантіями безпеки на полях саміту НАТО у Вільнюсі. У разі майбутнього збройного нападу Росії "Велика сімка" пообіцяла надати Україні зброю, військову техніку й економічну допомогу, а також накласти економічні та інші витрати на Росію.

До декларації G7 про гарантії безпеки для України приєдналося 32 країни, повідомив 30 січня 2024 року Зеленський.

Україна планує підписати конкретні двосторонні угоди з кожним із союзників, пояснив секретар Ради національної безпеки і оборони України Олексій Данілов.

12 січня Україна й Великобританія підписали першу угоду про безпекові гарантії. ЗМІ повідомляли, що Україна і ФРН можуть підписати угоду про гарантії безпеки в середині лютого.