В антикорупційній прокуратурі заявили, що звернуться до Інтерполу для оголошення в міжнародний розшук судді Чауса

Кривенко: САП не знає про точне місцезнаходження Чауса
Скріншот: 112.ua

Спеціалізована антикорупційна прокуратура розпочинає процедуру заочного досудового розслідування у справі втікача судді Миколи Чауса, щоб у перспективі заарештувати чи конфіскувати його майно, повідомив заступник голови САП Володимир Кривенко.

Спеціалізована антикорупційна прокуратура (САП) України звернеться до Інтерполу для оголошення в міжнародний розшук втікача судді Дніпровського районного суду Києва Миколи Чауса. Про це у коментарі журналістам заявив заступник голови САП Володимир Кривенко, передає телеканал "112 Україна".

"Ми починаємо процедуру, приблизно два-три тижні, щодо спеціального досудового розслідування за відсутності особи з метою забезпечення накладення арешту на його майно та можливої спеціальної конфіскації майна",– сказав Кривенко.

Він додав, що антикорупційна прокуратура не знає про точне місцезнаходження Чауса.

Детективи Національного антикорупційного бюро стверджують, що 9 серпня перед винесенням вироку суддя Чаус отримав $150 тис. готівкою. $80 тис. сховав у дволітровій банці в районі озера Малинівка та садового товариства "Приозерне", $70 тис. залишив у автомобілі.

12 вересня ЗМІ повідомили, що Чаус отримав хабар у справі пенсіонерки, яка торгувала димедролом та іншими забороненими до реалізації без рецепта сильнодіючими медпрепаратами.

10 серпня керівник спеціалізованої антикорупційної прокуратури Назар Холодницький заявив, що Чауса не можна затримати через суддівський імунітет без рішення парламенту.

Народний депутат Борислав Береза сказав 11 серпня, що Чаус утік, у відповідь Холодницький стверджував, що поки немає підстав говорити про втечу. Пізніше суддя не прийшов на допит у НАБУ і не вийшов на роботу.

6 вересня Верховна Рада дозволила затримати та заарештувати Чауса. 12 вересня Солом'янський райсуд дав дозвіл затримати суддю.

Є інформація, що суддя перебуває в окупованому Криму.