Верховна Рада ухвалила за основу законопроєкт про прозорість оборонних закупівель, його підготовку вирішили прискорити

Законопроєкт ухвалили за основу голосами 290 нардепів
Фото: Верховна Рада України / Facebook
7 лютого Верховна Рада ухвалила за основу законопроєкт №8381, який передбачає введення більшої прозорості у сфері закупівель в оборонній галузі. Про це повідомив у Telegram народний депутат із фракції "Голос" Ярослав Железняк.

Він зазначив, що рішення підтримало 290 народних депутатів (за необхідних 226).

У картці документа на сайті Верховної Ради зазначено, що законопроєкт поставили на порядок денний парламенту під час його засідання.

Окрім того, 242 нардепи підтримали пропозицію скоротити термін підготовки законопроєкту до другого читання.

Законопроєкт №8381 зареєстрували 24 січня. Він пропонує зобов'язати Міноборони та інших оборонних замовників публікувати в системі Prozorro інформацію про вартість одиниці закуплених за бюджетні кошти товарів, вартість робіт чи послуг (окрім зброї й таємних закупівель).

Контекст:

21 січня видання ZN.UA повідомило, що Міністерство оборони закуповує продукти для українських військовослужбовців удвічі-утричі дорожче, ніж вони коштують у київських супермаркетах. У міністерстві заявили, що сталася "звичайна технічна помилка", відомство проводить внутрішні перевірки, виправляє неточності й готує додаткові угоди щодо постачання. Головнокомандувач ЗСУ Валерій Залужний запевнив, що у Міноборони і ЗСУ – "нульова толерантність до корупції".

Після скандалу, пов'язаного із закупівлями харчування для Збройних сил України, звільнився заступник міністра оборони Шаповалов, також звільнили директора департаменту закупівель Міністерства оборони України Богдана Хмельницького.

1 лютого "Українська правда" писала, що Шаповалову оголосили підозру за незаконні дії, унаслідок яких окремі підрозділи ЗСУ не були укомплектовані засобами індивідуального захисту на суму понад 1 млрд грн. Наступного дня Печерський райсуд Києва заарештував Шаповалова на два місяці і призначив багатомільйонну заставу.

2 лютого ДБР заявило про затримання п'ятьох осіб за підозрою у постачанні харчування військовим "на папері".

На початку лютого з Міноборони після звинувачень у "проросійськості" звільнився в.о. керівника департаменту військово-технічної політики, розвитку озброєння та військової техніки Олександр Лієв.

3 лютого слідчі Нацполіції повідомили про підозру радника заступника міністра оборони України (на громадських засадах) у заволодінні понад 1,7 млрд грн, призначених для закупівлі товарів для ЗСУ.

Міністр оборони Олексій Резніков після скандалу щодо закупівель Міноборони заявляв 31 січня, що українське оборонне відомство поверне громадський контроль над частиною закупівель.