Вершбоу вважає, що Україна може одержати членство в НАТО до 2030 року

Вершбоу: Україна заслуговує на членство в НАТО
Фото: ЕРА
На сьогодні Україна, можливо, не готова до вступу в НАТО, але до 2030 року може одержати членство в Альянсі.

Таку думку 11 червня на Київському безпековому форумі висловив американський дипломат, експосол США в Росії, колишній заступник генерального секретаря НАТО Александер Вершбоу, повідомляє сайт форуму.

"Думаю, може отримати членство до 2030 року", – сказав він.

Вершбоу зазначив, що Україна має провести "цілу низку реформ у боротьбі з корупцією та в суддівській владі".

"Але не тільки Україна має виконати свою домашню роботу – НАТО має надати гарантії безпеки Україні після набуття нею членства у блоці. Також треба напрацювати стратегію поведінки з Росією. Це не буде легко для НАТО. Росія дуже серйозно налаштована підкорити собі Україну, і треба діяти. Україна заслуговує на членство в НАТО. Якщо не буде знайдено такі шляхи, міжнародний порядок знову буде порушений і світ знову буде поділений на зони впливу, чого прагне Росія", – додав він.

Контекст:

Україна активізувала співпрацю з Альянсом 2014 року на тлі окупації Криму Росією і збройного конфлікту на Донбасі. Наприкінці 2014 року Верховна Рада ухвалила закон, який передбачає відмову України від політики "позаблоковості". Відповідно до Воєнної доктрини України, ухваленої 2015 року, поглиблення співпраці з НАТО є пріоритетним завданням.

7 лютого 2019 року український парламент ухвалив закон про внесення в Конституцію положення про стратегічний курс держави на набуття повноправного членства України в Європейському союзі та Організації Північноатлантичного договору. Закон набув чинності 21 лютого.

2018 року НАТО визнав за Україною статус країни-аспіранта – кандидата на членство в Альянсі, 2020-го Україна здобула статус партнера розширених можливостей.

14 червня 2021 року відбудеться саміт НАТО. Генсек НАТО Єнс Столтенберг зазначав, що на саміті країни – члени Альянсу будуть "ухвалювати рішення щодо змістовної і перспективної стратегії НАТО 2030", щоб протистояти "агресивним діям Росії, загрозам тероризму, кібератакам, новим і руйнівним технологіям, впливу зміни клімату на безпеку і підйому Китаю".

В Офісі президента зазначали, що Україна не буде брати участь у саміті НАТО, але питання надання Києву ПДЧ у НАТО на ньому буде обговорено.

Очікують, що на саміті Альянсу його лідери зроблять заяву, в якій підтвердять політику "відкритих дверей" для України та Грузії. Але консенсусу про надання Україні ПДЧ поки немає, зазначав 7 червня заступник генерального секретаря НАТО Мірча Джоане.