Відставка керівників Держмитслужби не привела до припинення зловживань на рівні регіональних митниць – політолог
"Скандал на Волинській митниці, де ДБР викрило незаконну схему масштабного вивезення металобрухту до країн ЄС зі збитками для держави на 350 млн грн – лише частина загальної картини. Величезні обсяги вивезення брухту за сумнівними сертифікатами йдуть також через Львівську й Рівненську митниці. Як наслідок безконтрольного вивезення цієї сировини виникає її дефіцит в Україні, через це зупиняються металургійні заводи. Відтак, можна констатувати, що відставка керівників Держмитслужби не привела до припинення зловживань на рівні регіональних митниць. До того ж деякі заступники голови митниці, яких називали відповідальними за сірі схеми, вчасно "пішли на лікарняний" і досі зберігають посаду, попри рішення уряду", – сказав Давидюк.
20 березня ДБР повідомило у своєму Telegram, що за оперативними даними, протягом 2022–2023 років унаслідок схем через Волинську митницю у країни ЄС комерсанти вивезли приблизно 45 тис. тонн брухту.
У лютому 2023 року у ЄС вивезено вже приблизно 15 тис. тонн – це абсолютний рекорд. Порівняно із січнем обсяги зросли вдвічі, пише Telegraf. За інформацією видання, неофіційні розцінки за "дружнє" ставлення митниці до тіньової схеми становлять від $60 із кожної тонни.