"Внесли правки, на яких наполягав бізнес". Рада ухвалила закон про криміналізацію контрабанди
Верховна Рада України 9 грудня ухвалила у другому читанні та в цілому законопроєкт №5420 про криміналізацію контрабанди. Про це депутат від "Голосу" Ярослав Железняк повідомив у Telegram.
Ухвалення закону було однією з умов Європейського союзу для продовження макрофінансової допомоги на €1,5 млрд цього року, нагадав він.
Железняк запевнив, що Рада затвердила редакцію документа, у якій депутати "змогли внести правки, на яких наполягав бізнес".
В ухваленому проєкті, зокрема:
- пороги щодо товарної контрабанди збільшено вп'ятеро;
- пороги щодо підакцизних товарів збільшено вдвічі;
- деякі положення закону набувають чинності з відтермінуванням – із 1 липня 2024 року.
Нардеп зазначив, що парламент удосконалив проєкт у частині визначення умисної форми вини, винятково за наявності якої може відбуватися кваліфікація дій як злочину.
"Суттєво обмежено можливі випадки притягнення до відповідальності за "контрабандними" статтями за подання документів із неправдивими відомостями – у зміненій редакції вони мають бути підставою для переміщення товарів, мають підлягати обов'язковому декларуванню відповідно до митного законодавства, а також мати вплив на визначення розміру митних платежів чи дотримання заходів нетарифного регулювання", – пояснив представник "Голосу".
Прем'єр-міністр Денис Шмигаль подякував народним депутатам за своєчасне ухвалення пакету законів на виконання зобов'язань України перед Міжнародним валютним фондом. У ньому, крім закону про контрабанду, також є законопроєкти про посилення незалежності Спеціалізованої антикорупційної прокуратури і комплекс заходів щодо зміцнення незалежного судочинства.
"Прийняті заходи є умовами до третього перегляду програми МВФ, який відбудеться наступного року", – додав глава уряду.
Контекст:
Проєкт закону про криміналізацію контрабанди до Ради вніс президент України Володимир Зеленський 23 квітня 2021 року.
13 липня український парламент ухвалив його в першому читанні та за основу.