Залужний: У Міноборони і ЗСУ – нульова толерантність до корупції. Будь-яка інформація повинна ретельно перевірятися

Українські військовослужбовці "забезпечені амуніцією, формою, харчуванням належної якості та в достатній кількості", зазначив Залужний
Фото: president.gov.ua
Система військового управління має бути непохитною, особливо в умовах війни.

Про це 25 січня у Facebook заявив головнокомандувач Збройних сил України Валерій Залужний.

Він зазначив, що Міноборони згідно із законом "є центральним органом виконавчої влади та військового управління", у підпорядкуванні якого перебувають ЗСУ, ГУР та Держспецтрансслужба.

"Міністр оборони здійснює військово-політичне й адміністративне керівництво Збройними силами. Із початком повномасштабного вторгнення потреби військ стрімко зросли. Разом ми гідно долаємо найважчі в нашій новітній історії випробування", – написав Залужний.

За його словами, українські військовослужбовці "забезпечені амуніцією, формою, харчуванням належної якості та в достатній кількості".

"У Міноборони та Збройних силах України сповідується нульова толерантність до корупції. Тому будь-яка інформація про можливі її прояви повинна ретельно перевірятися, отримувати правову оцінку та відповідне реагування, – зазначив Залужний. – Перекладання відповідальності чи провини підлеглих на керівників не тільки шкодить справі, але й суперечить управлінським принципам НАТО, на які ми прагнемо перейти".

Це стосується і Міністерства оборони, і Збройних сил, наголосив головнокомандувач ЗСУ.

Контекст:

21 січня видання ZN.UA повідомило, що відповідно до угоди Міноборони від 23 грудня 2022 року міністерство закуповує продукти для українських військовослужбовців удвічі-утричі дорожче, ніж вони коштують у київських супермаркетах.

ТОВ "Актив компані", про контракт з яким йшлося у статті, вважає, що порівняння цін на окрему одиницю товару в супермаркеті з вартістю у контракті неправильне та маніпулятивне і що розголошення деталей контрактів ставить під загрозу безпечну роботу для постачання армії.

Міністерство оборони заявило, що інформація про закупівлю розповсюджується "з ознаками умисних маніпуляцій" і вводить в оману.

23 січня у Національному антикорупційному бюро повідомили, що детективам відома інформація, яку оприлюднили у ЗМІ, і розслідування щодо цих фактів розпочали ще до публікації ZN.UA.

23-го і 24 січня відбулися засідання комітетів Верховної Ради з питань нацбезпеки та антикорупційної політики, на яких заслухали міністра оборони Олексія Резнікова й правоохоронні органи. Як повідомив нардеп від "Батьківщини" Вадим Івченко, правоохоронцям доручили провести розслідування справи, а депутати домовилися зареєструвати законопроєкт про повернення прозорості у процес закупівлі харчування для армії.

На тлі скандалу звільнили заступника міністра оборони В'ячеслава Шаповалова, який відповідав за тилове забезпечення Збройних сил України, і директора департаменту закупівель Міноборони Богдана Хмельницького.