Замана: Мені загрожує щонайменше 15 років. Менше немає
В інтерв'ю головній редакторці видання "ГОРДОН" Олесі Бацман ексначальник Генштабу – головнокомандувач Збройних сил України Володимир Замана заявив, що, коли він перебував на посаді начальника Генштабу ЗСУ, в Україні скорочували менше військових частин, ніж коли п'ятий президент України Петро Порошенко обіймав посаду секретаря РНБО.
В інтерв'ю головній редакторці видання "ГОРДОН" Олесі Бацман ексначальник Генштабу – головнокомандувач Збройних сил України Володимир Замана заявив, що за обвинуваченням у зраді батьківщини йому загрожує не менше як 15 років в'язниці.
"Після розгляду в суді й коли прокурор почув, які аргументи ми наводимо, вони вирішили створити громадський якийсь резонанс, думку, щоб це все розхитати. Я можу сказати, що в усьому тому, що вони виклали в засоби масової інформації, знаєте, військові нормальні – вони бачать цю цілковиту некомпетентність. Люди не розуміють, про що вони говорять. Ось вони цифри набрали, нахапалися всього – і у принципі, їм усього досить", – зазначив Замана.
Він підкреслив, що, коли обіймав посаду начальника Генштабу ЗСУ, в Україні скорочували менше військових частин, ніж коли п'ятий президент України Петро Порошенко обіймав посаду секретаря РНБО.
"Я скажу: ось елементарні речі – скорочення військових частин. Я вам даю цей список. Це не секрет, зараз він є. Дивіться: коли Порошенко був секретарем РНБО, було скорочено 314 частин. Наступного року – 230. У 2012–2013 роках – 93–94. 2015 рік: скорочено 104 частини. Тож ми говоримо про те, що під час війни ми підриваємо Збройні сили? Тут за відсутності бойових дій ми скорочуємо 94..." – резюмував Замана.
Замана: Упевнений на 100%, якби Порошенко став ще раз президентом, скільки б він ним був, стільки часу я сидів би за ґратами. Читайте повну версію інтерв'ю
Замана у 2004–2005 роках був заступником командувача, а у 2005–2007 роках – командувачем шостого армійського корпусу Сухопутних військ ЗСУ. Потім протягом двох років Замана очолював територіальне управління Західного оперативного командування. У 2009–2012 роках був заступником командувача Сухопутних військ ЗСУ з бойової підготовки, а у 2012–2014 роках – начальником Генерального штабу – головнокомандувачем ЗСУ.
Замана керував ЗСУ під час Революції гідності 2013–2014 років. Він стверджує, що відмовився використовувати армію проти протестувальників.
Замана фігурує у справі про державну зраду, про підозру його повідомили в лютому 2019 року. На думку слідчих Державного бюро розслідувань, реформування ЗСУ за часів керівництва Замани негативно вплинуло на обороноздатність України і надалі призвело до анексії Криму. Досудове розслідування у цій справі завершили у вересні 2020 року. Замана свою провину заперечує.