Зеленський: Думаю, що наступним кроком буде запрошення, а після нього – членство України в НАТО
Україна є дуже близькою до своєї мети – членства в НАТО. Про це 11 липня у Вашингтоні на спільній із генсеком Альянсу Єнсом Столтенбергом пресконференції заявив президент України Володимир Зеленський.
Відеозапис опублікували на YouTube-каналі NATO News.
Звертаючись до Зеленського, журналістка сказала, що черговий саміт добігає кінця, а НАТО досі не спрямувало Україні політичного запрошення вступити в Альянс. Вона запитала президента, чи він вважає це поразкою.
"Передусім ми дуже близькі до нашої мети. Я думаю, що наступним кроком буде запрошення, а після нього – членство. Зрозуміло, що ми не будемо в НАТО, поки не закінчиться війна в Україні. Але я сподіваюся, що ми переможемо", – відповів Зеленський.
На його думку, треба припинити говорити, що для України членство в НАТО – це успіх.
"Я думаю, що це успіх для нас обох. Ми зміцнюємо НАТО. Ми сильні. У нас сильна армія, і ми боремося проти цього тирана [нелегітимного російського президента Володимира] Путіна. Тому Україна в НАТО – це успіх для обох", – наголосив Зеленський.
В опублікованій на сайті Альянсу заяві ради НАТО – Україна, ухваленій лідерами держав і урядів, які брали участь у ній, ідеться, що "майбутнє України – в НАТО".
Також зазначено, що Україна "стає все більш оперативно сумісною й політично інтегрованою в Альянс".
Зокрема, союзники "вітають конкретний прогрес, досягнутий Україною після Вільнюського саміту у проведенні необхідних демократичних, економічних реформ і реформ у сфері безпеки".
"Оскільки Україна продовжує цю життєво важливу роботу, союзники й далі підтримуватимуть її на незворотному шляху до повної євроатлантичної інтеграції, включно із членством у НАТО, – ідеться в заяві. – Союзники підтверджують, що вони спроможні надати Україні запрошення про вступ до Альянсу, коли союзники погодяться із цим і буде виконано відповідні умови".
Контекст:
Україна активізувала співпрацю з НАТО після окупації АР Крим і початку російської агресії на Донбасі 2014 року. У Конституції України закріплено курс на набуття повноцінного членства в Альянсі.
За рік після початку повномасштабного російського вторгнення, у липні 2023 року, країни – члени НАТО спростили шлях для вступу України у блок, проте офіційного запрошення в Альянс Києву не надали.
У підсумковій декларації саміту НАТО, який 9–11 липня 2024 року відбувся у Вашингтоні (США), зазначено, що "майбутнє України – у НАТО".
Країни НАТО допомагають Україні в боротьбі з російською агресією.