Зеленський про членство України в Альянсі: Скепсис залишився в німців. Ми набагато ближче до НАТО зі США, ніж були
Деякі союзники змінили ставлення і тепер готові підтримувати вступ України в НАТО, але в деяких досі залишився скепсис. Про це в інтерв'ю українським ЗМІ, яке 18 жовтня транслювали в YouTube каналу "Ми – Україна", повідомив президент України Володимир Зеленський.
"[Президент Франції] Еммануель [Макрон] особисто буде це робити. І я думаю, що він буде працювати і з іншими партнерами, від яких залежить позитивне рішення цього пункту [плану перемоги України]", – зазначив Зеленський.
За його словами, "достатньо складне питання щодо запрошення в НАТО" залежить від США.
Зеленський розповів, що під час його турне і зустрічей із західними лідерами, на яких він презентував план перемоги, "багато говорили про майбутнє України саме в НАТО".
"Для мене дуже важлива німецька позиція. Тому що, я вважаю, скепсис залишився в німців. І ми ближче до НАТО зі Сполученими Штатами, ніж колись були. Я вважаю, що ми набагато ближче", – наголосив президент.
Контекст:
Україна подала заявку в НАТО за прискореною процедурою 2022 року, після того, як РФ розпочала повномасштабну війну і незаконно анексувала частину українських територій.
За рік після початку повномасштабного російського вторгнення, у липні 2023 року, країни – члени НАТО спростили шлях для вступу України у блок, проте офіційного запрошення до Альянсу Києву не надали. У підсумковій декларації саміту НАТО, який відбувся 9–11 липня 2024 року у Вашингтоні, зазначено, що "майбутнє України – у НАТО".
Зеленський наприкінці вересня – у першій половині жовтня презентував план перемоги України західним союзникам і у Верховній Раді. Він містить п'ять пунктів, вирішальним серед яких Зеленський назвав запрошення України в НАТО.
На думку генсека Альянсу Марка Рютте, Україна зараз ближче до НАТО, ніж будь-коли раніше. Він заявив 17 жовтня, що шлях України до членства в НАТО незворотний, питання лише в часових межах.