Зеленського зачепило рішення Індії не запрошувати його на саміт G20 – Bloomberg
Президента України Володимира Зеленського "зачепило" те, що його не запросили на саміт "Великої двадцятки" в Індію. Про це 22 вересня пише Bloomberg із посиланням на джерело, яке нещодавно спілкувалося з українським лідером.
Хоча це було рішення сторони, яка приймає, – Індії, Зеленський сприйняв це як ознаку того, що підтримка США стала обмеженішою, пише агентство. У статті йдеться, що це посилило побоювання президента України щодо того, як виборча кампанія 2024 року у США може порушити надання допомоги і зброї.
За словами джерела, часом Зеленський ставав дуже емоційним і різко критикував країни, які, за його словами, не доправляли зброї досить швидко.
Агентство зазначає, що міжнародна підтримка України змінюється, оскільки світові лідери дедалі частіше замислюються про перспективу затяжного конфлікту. За словами анонімного західного чиновника, тлом також посилюється дискусія про те, як довго Зеленський зможе діяти, як зараз, перш ніж розпочне переговори із Кремлем.
Прибічники України визнають, що команда Зеленського працює в надзвичайно складних умовах і, незважаючи на це, досягла певного прогресу в реформах. Вони також прагнуть розділити умови, пов'язані з довгостроковою фінансовою допомогою й негайною військовою підтримкою.
Західні лідери так само дотримуються думки, що тільки українці мають вирішувати, коли вести переговори із президентом країни-агресора РФ Володимиром Путіним, але вони також готові до того, що їхні виборці можуть втомитися від наслідків і руйнувань війни, ідеться в публікації.
У МЗС Індії пояснили, що не запросили Зеленського на саміт, оскільки "G20 виступає за зростання й розвиток, а не за врегулювання конфліктів, яке має відбуватися у Раді Безпеки ООН". У МЗС України стверджували, що разом із партнерами намагалися домогтися запрошення України на захід.
На саміт лідерів G20, який відбувся в Індонезії у 2022 році, Зеленського запрошували. Він узяв у ньому участь в онлайн-форматі і презентував пропозиції, "як відновити мир та міжнародний порядок".
Контекст:
Членами G20 є Аргентина, Австралія, Бразилія, Великобританія, Німеччина, Індія, Індонезія, Італія, Канада, Китай, Мексика, Росія, Саудівська Аравія, США, Туреччина, Франція, Південна Корея, ПАР, Японія, а також Європейський союз.
Окрім країн-учасниць, на саміт у Нью-Делі, який відбувався 9–10 вересня, запросили ще дев'ять держав – Бангладеш, Єгипет, Маврикій, Нідерланди, Нігерію, Оман, Сінгапур, Іспанію й ОАЕ, поінформував сайт заходу.
На цьому саміті до складу G20 увійшов Африканський союз.