У G7 вважають, що зменшити вплив олігархів в Україні може впровадження головних реформ
Видання не називає його імені і країни, яку дипломат представляє.
"Мета обмеження ролі олігархів є критично важливою: не може бути по-справжньому успішного майбутнього для економіки України без вирішення проблеми їхнього впливу. Я радий чути, що український уряд працює над цим питанням", – сказав він.
За словами дипломата, вплив великого бізнесу могли б усунути реформи.
"До розробки нової моделі вирішення проблеми олігархів проведення судової реформи, зміцнення українських антикорупційних інституцій, регулюючих органів і антимонопольного комітету могли б негайно усунути негативний вплив олігархів. Усі ці реформи складні, але можуть бути повністю реалізовані при наявності політичної волі", – підкреслив він.
Контекст:
2020 року президент України Володимир Зеленський заявляв, що готовий говорити з великим бізнесом і забезпечити йому рівні правила, а натомість хоче, щоб олігархи жили і працювали за законом. Він вважає, що олігархам варто віддати "ролі в масовці, а не головні ролі".
15 квітня 2021 року на засіданні РНБО Зеленський анонсував розроблення "фундаментального законопроєкту про статус олігарха в нашій країні". За його словами, законодавча ініціатива спрямована, зокрема, на те, щоб олігархи не могли впливати "на вибір країни, на економіку, на закони, на Верховну Раду".
14 травня секретар РНБО Олексій Данілов зазначив, що, на його думку, під дію розроблюваного закону про олігархів підпадає 13 осіб, можливо, більше. Їхні прізвища Данілов назвати відмовився.
Документ внесли на розгляд Верховної Ради 2 червня. Згідно із законопроєктом, олігарх відповідає щонайменше трьом із таких ознак: бере участь у політичному житті; має значний вплив на засоби масової інформації (зокрема інтернет-ЗМІ); є кінцевим бенефіціарним власником (контролером) суб'єкта господарювання, є суб'єктом природних монополій або займає монопольне (домінантне) становище на загальнодержавному товарному ринку і протягом одного року поспіль підтримує або посилює це становище; вартість активів перевищує мільйон прожиткових мінімумів, установлених для працездатних осіб станом на 1 січня відповідного року.
У разі занесення бізнесмена до реєстру олігархів йому буде заборонено брати участь у купівлі об'єктів великої приватизації, фінансувати політичні партії. Окрім того, чиновники мають повідомляти про контакти з олігархами, а самі бізнесмени – подавати декларацію в Національне агентство з питань протидії корупції.