55% українців вважають, що в майбутньому Україна перейде переважно на українську мову – опитування

2019 року в Україні набув чинності закон про забезпечення функціонування української мови як державної
Фото: depositphotos.com

27% опитаних впевнені, що російська мова є загрозою для незалежності України. Про це свідчать результати опитування Київського міжнародного інституту соціології.

55,5% українців вважають, що в майбутньому Україна перейде переважно на українську мову. Про це свідчать опубліковані 5 червня результати опитування Київського міжнародного інституту соціології.

27% опитаних упевнені, що російська мова є загрозою для незалежності України.

Водночас 29,8% респондентів дотримуються думки, що в майбутньому Україна зробить російську мову другою державною. А 48,8% опитаних відповіли, що російська мова є історичною спадщиною України, яку потрібно розвивати.

Опитування проводили 26–30 квітня серед 1,5 тис. повнолітніх респондентів на підконтрольній Україні території методом телефонного інтерв'ю з використанням комп'ютера. Статистична похибка вибірки не перевищує 2,6%.

16 липня 2019 року в Україні набув чинності закон про забезпечення функціонування української мови як державної. У законі зазначено, що українська – єдина державна мова в Україні. Цей статус передбачає обов'язковість використання української мови в усій країні в органах державної влади і місцевого самоврядування, а також у публічних сферах суспільного життя. Дія закону не поширюється на сферу приватного спілкування та релігійних обрядів.

Володимир Зеленський, коли був кандидатом у президенти, заявляв, що цей закон ухвалили "без широкого обговорення із громадськістю". "Після мого вступу на посаду президента буде зроблено ретельний аналіз цього закону, щоб переконатися, що в ньому дотримано всі конституційні права й інтереси всіх громадян України. За підсумками аналізу буду реагувати відповідно до конституційних повноважень президента України та в інтересах громадян", – сказав Зеленський.

На пресконференції 20 травня 2020 року президент Зеленський назвав мовне питання в Україні "штучним".

В інтерв'ю виданню "Главком", яке вийшло 27 травня, спікер Верховної Ради Дмитро Разумков сказав, що виступає за перегляд мовного закону. "Дуже багато людей у нас у країні розмовляють різними мовами, і інтереси всіх мають бути враховані", – зазначив він. 1 червня активісти, незадоволені позицією спікера, влаштували акцію протесту під Верховною Радою. Вони принесли плакати з написами "Разумков, суши лапті", "Наша мова – наша зброя", "Язик до Києва доведе" тощо.