Адвокат Борух: "ПриватБанк" веде інформаційну війну проти його опонентів, які законно намагаються відстояти свої інтереси G

Борух зазначив, що якщо оприлюдненої "ПриватБанком" інформації не спростують, шість компаній залишають за собою право звернутися до суду для захисту своєї ділової репутації
Фото: depositphotos.com

За словами адвоката Віктора Боруха, опублікована пресслужбою "ПриватБанку" стаття під назвою "Виконавчі провадження за заявами компаній Суркісів були відкриті за підробленими документами" є маніпуляцією.

"ПриватБанк" веде інформаційну війну проти його опонентів, які законно намагаються відстояти свої інтереси. Про це виданню "ГОРДОН" заявив адвокат Віктор Борух.

За його словами, опублікована пресслужбою "ПриватБанку" стаття під назвою "Виконавчі провадження за заявами компаній Суркісів були відкриті за підробленими документами" є маніпуляцією.

"У цій "статті" зазначено, що нібито підписи від імені директорів компаній-засновників фірм Camerin Investments LLP, Sunnex Investments LLP, Tamplemon Investments LLP, Berlini Commercial LLP, Lumil Investments LLP, Sofinam Investments LLP на заявах про відкриття виконавчих проваджень щодо примусового виконання ухвали про забезпечення позову Печерського районного суду міста Києва у справі №757/7499/17-ц поставили інші особи. Це цинічна підміна фактів. Адже документально зафіксовано, що Антрі Лампру, Катерина Леоніду, Елені Кореліду, Андреас Софоклеус дійсно підписували заяви про відкриття виконавчого провадження із примусового виконання ухвали про забезпечення позову Печерського районного суду міста Києва у справі від імені вищевказаних компаній", – підкреслив Борух.

Він стверджує, що ці заяви передавали йому як офіційному представникові цих компаній.

"Крім того, звертає на себе увагу той факт, що "експерт", який нібито склав "висновки експертизи", на які посилається "ПриватБанк", насправді не має відповідного свідоцтва (його визнано недійсним), що документально зафіксовано в реєстрі атестованих судових експертів", – сказав Борух.

Він зазначив, що твердження про нібито підроблені підписи в заявах, поданих від шести компаній у Печерський райсуд Києва, є фальсифікацією фактів.

"Зараз у публічній сфері керівництво "ПриватБанку" веде неприховану інформаційну війну проти його опонентів, які законно намагаються відстояти свої інтереси. Опублікована "ПриватБанком" маніпулятивна інформація має всі ознаки бажання його керівництва відволікти увагу суспільства від невиконання ним своїх обов'язків перед компаніями на підставі судових рішень, що набули чинності", – заявив адвокат.

За його словами, якщо оприлюдненої "ПриватБанком" інформації не спростують, усі шість компаній залишають за собою право звернутися до суду для захисту своєї ділової репутації.

Київський апеляційний суд 15 квітня залишив чинною постанову судді Печерського районного суду В'ячеслава Підпалого, якою він зобов'язав державний "ПриватБанк" виплатити понад $250 млн на користь шести офшорних компаній братів Григорія та Ігоря Суркісів.

Рішенням Нацбанку України від 13 грудня 2016 року Суркісів було визнано інсайдерами "ПриватБанку". НБУ вказував, що Ігор Суркіс та ексвласник банку Ігор Коломойський – акціонери телеканала "1+1", що свідчить про зв'язок Суркісів із "ПриватБанком". У зв'язку із чим під час націоналізації гроші сім'ї Суркісів та їхніх компаній на депозитних рахунках "ПриватБанку" та його філій було конвертовано в капітал банку в межах процедури bail-in.

Суркіси оскаржують долучення їх до процедури bail-in у судах.

У травні 2018 року Верховний Суд України відмовив Нацбанку і "ПриватБанку" в задоволенні позову у справі про ФК "Динамо Київ". Позивачі просили суд визнати, що футбольний клуб, який належить Суркісам, пов'язаний із “ПриватБанком“.

У лютому 2020 року Печерський райсуд Києва зобов'язав "ПриватБанк" компенсувати офшорним компаніям Суркісів кошти, які вони у 20122014 роках розмістили на рахунках кіпрської філії фінустанови, та відсотки, які мали нараховувати за умовами депозитних договорів.