Без масок, рукавичок і дотримання дистанції. У храмі УПЦ МП у Києві провели службу. Відео
Із 12 березня в Україні діє карантин. Через поширення COVID-19 заборонили масові заходи, закрили навчальні заклади, торговельні центри, магазини (окрім продуктових та аптек), ресторани, кав'ярні й бари, спортивні зали, салони краси та нічні клуби, зупинили авіасполучення з іншими країнами і внутрішні пасажирські перевезення. Роботодавців закликали перевести співробітників на дистанційний режим роботи.
Із 6 квітня умови карантину посилили: українцям заборонили гуляти в парках, збиратися у групи більше ніж удвох і з'являтися у громадських місцях без маски або респіратора. Ці обмеження діятимуть щонайменше до 24 квітня. Прем'єр-міністр Денис Шмигаль прогнозує, що обмеження продовжать до травня.
Незважаючи на запроваджений карантин, 12 квітня, коли християни західного обряду святкували Великдень, а східного – Вербну неділю, у церкви в Україні прийшло приблизно 126 тис. вірян, повідомили в Офісі президента. Черги біля церков були навіть у тих регіонах, де зафіксовано багато випадків інфікування коронавірусом, наприклад, у Чернівецькій області.
Масове відвідування українцями церков 19 квітня, коли Великдень святкуватимуть християни східного обряду, може призвести до сплеску зараження коронавірусом і нівелювати успіхи влади у стримуванні епідемії, попередив заступник міністра охорони здоров'я, головний санітарний лікар України Віктор Ляшко.
Президент України Володимир Зеленський закликав українців святкувати Великдень удома, відмовитися не тільки від відвідування храмів, але й від пікніків. "Якщо Італія та Іспанія вже пройшли або проходять пік епідемії, то в нас попереду ключовий, визначальний період, це саме 20-ті числа квітня", – підкреслив він.