Борисов: Іноземних гостей вражають ресторани в Україні, вони кажуть, що таку їжу з таким сервісом у Європі подають тільки в мішленівських ресторанах G

Борисов: В Україні нам потрібен інтер'єр на пів мільйона доларів, три офіціанти на стіл, меню з кіноа, чіа і середній чек 200–300 грн
Фото: Дима Борисов – ресторатор / Facebook

Ресторатори в Україні змушені прагнути високого рівня обслуговування за порівняно невисоких цін, щоб змусити людей відвідувати їхні заклади, заявив український ресторатор Дмитро Борисов.

На Заході немає такого рівня сервісу і різноманітності меню в ресторанах, як в Україні, про це в інтерв'ю виданню "ГОРДОН" розповів український ресторатор Дмитро Борисов.

"Повірте, ніде у світі ви не зустрінете такого сервісу, як у нас. В Італії у траторії до вас підійде 60-річний чоловік, кине на стіл тарілку з макаронами і смаженим салом, посипаним чорним перцем, із назвою "карбонара", ще й гляне неприязно, мовляв, їж швидше – у мене черга. А наші туристи милуються: "Коли ж в Україні будуть такі зашарпані ресторанчики з такими дорослими офіціантами?" Може, ви й не повірите, але Київ, Одеса і Львів уже давно, як Берлін, Лондон і Нью-Йорк, за рівнем обслуговування в ресторанах. Немає на Заході такого рівня сервісу і такої різноманітності меню в ресторанах, як у нас", – зазначив Борисов.

За його словами, ресторатори в Україні змушені прагнути високого рівня обслуговування, щоб змусити людей ходити в заклади громадського харчування.

"В Україні нам потрібен інтер'єр на пів мільйона доларів, три офіціанти на стіл, меню з кіноа, чіа, авокадо, крем-пюре, цукіні, креветками, лобстерами і, головне, із середнім чеком 200–300 грн, а в ресторані преміум-рівня – 500 грн. Тобто €15–20. Іноземних гостей це вражає, вони розповідають, що таку їжу з таким сервісом у Європі подають тільки в мішленівських ресторанах. А який чек? €10? Але чому ми тут мусимо все це робити? Щоб затягнути вас. Ми змушені створювати суперпродукт, тому що в інший спосіб затягти гостей ми не у змозі", – додав Борисов.

Борисов: 80% українців готують їжу вдома. Носять судочки на роботу із гречкою та котлетою, вважаючи, що заощадять. Читайте повну версію інтерв'ю