Ізраїльський інфекціоніст Кацман: Кількість випадків зараження від кожного хворого на коронавірус узимку вдвічі більша, ніж улітку G

Кацман: Наявність антитіл не обов'язково визначає імунітет. Людина, що має антитіла, може знову захворіти
Фото: Первый медицинский центр Тель-Авива / Facebook

Особливість наступної зими в тому, що коронавірус циркулюватиме паралельно із грипом, тому що вони не заважають один одному. Про це в інтерв'ю виданню "ГОРДОН" сказав старший лікар інфекційного відділення Першого медичного центру Тель-Авіва Євген Кацман.

Світу трохи пощастило, що епідемія коронавірусу почалася, коли сезон грипу завершився, інакше втрати були б іще більшими. Таку думку висловив у інтерв'ю виданню "ГОРДОН" старший лікар інфекційного відділення Першого медичного центру Тель-Авіва Євген Кацман.

"Особливість наступної зими в тому, що коронавірус циркулюватиме паралельно із грипом. Вони не заважають один одному, не витісняють один одного. Тому наслідки можуть бути набагато гіршими, ніж зараз. У сезон лікарні заповнюють пацієнти з ускладненнями грипу, яких у нас зазвичай багато, і паралельно з ними надходитимуть пацієнти з коронавірусом. Треба сказати, що всьому світу цього року трохи пощастило, тому що коронавірус прийшов, коли завершився сезон грипу. Якби коронавірус прийшов раніше, картина була б іще складнішою", – розповів співрозмовник.

За його словами, узимку вірус поширюється інтенсивніше, ніж улітку.

"Коронавірус циркулюватиме й далі. Усі бояться зими, тому що за холодної температури на різних поверхнях (кнопки ліфтів, ручки автобусів тощо) вірус живе довше. І кількість випадків зараження від кожного хворого буде удвічі більшою, ніж улітку", – зазначив Кацман.

Він повідомив, що в Ізраїлі вже почали обстежувати людей на антитіла до коронавірусу, щоб зрозуміти, який відсоток населення перехворів.

"Вважаю, дослідження покаже 10–20% населення з імунітетом. Однак ми знаємо, що не в усіх перехворілих виробляється імунітет. І ще не розуміємо, що це означає. Ми ще не знаємо, чи є імунітет у носіїв. Імовірно, вони можуть заразитися знову. Узагалі, наявність антитіл не обов'язково визначає імунітет. Людина, що має антитіла, може знову захворіти. І навпаки – у людини може не бути антитіл, а захворіти вона не може. Ми ще багато чого не знаємо", – сказав лікар.

Мікс грипу та коронавірусу взимку, туризм із ризиком, зростання самогубств та алкоголізму – ізраїльські медики розповіли про наслідки пандемії. Читайте повну версію інтерв'ю

Станом на 22 травня в Україні коронавірус підтвердили у 20 148 осіб. Упродовж минулої доби кількість інфікованих зросла на 442 людини. Від початку епідемії від коронавірусу померло 588, вилікували 6585 українців.

Спалах коронавірусної інфекції COVID-19 виник наприкінці 2019 року в Китаї. 11 березня 2020 року Всесвітня організація охорони здоров'я оголосила поширення коронавірусу пандемією.

За даними американського Університету Джонса Гопкінса, загальна кількість інфікованих у світі перевищила 5,1 млн осіб, із них понад 1,95 млн – вилікували, а 332,9 тис. – померли.