"Перевіряють абсолютно всіх". Гончарук розповів про контроль за людьми, які прилетіли з Китаю в "Бориспіль"
За словами прем'єр-міністра України Олексія Гончарука, в аеропорту "Бориспіль" через поширення коронавірусу перевіряють не тільки людей, які прибули з Китаю, але і тварин.
В Україні посилюють заходи безпеки через поширення у світі нового смертельного коронавірусу. Про це 26 січня у Facebook повідомив прем'єр-міністр України Олексій Гончарук.
"Уряд підсилює заходи безпеки для захисту українців від потенційної загрози коронавірусу. Наразі ситуація з розповсюдженням коронавірусу у світі є такою, що потребує особливої уваги. Тому ми посилили контроль на пунктах в'їзду в Україну для вчасного виявлення можливих випадків захворювання", – написав він.
Прем'єр зазначив, що в аеропорту "Бориспіль" українські фахівці вже зустріли сьогодні перший рейс із Китаю, яким в Україну прибуло 150 осіб. Їх перевірили зокрема за допомогою температурного скринінгу.
"Жодної людини з них, у якої були б ознаки захворювання, не виявили, усі допущені на територію України", – поінформував Гончарук.
За його словами, на рейсах, які прибувають із Китаю, "перевіряють абсолютно всіх пасажирів – і тих, хто приїхав в Україну, і тих, хто транзитом подорожує".
"Чому ми ввели такий скринінг тільки на прямі рейси з Китаю? Тому що такі ж перевірки працюють в інших аеропортах світу. Наприклад, якщо людина приїжджає в Київ транзитом, наприклад, через Мілан, то температурний скринінг ця людина пройде в Мілані... Усі тварини, що ввозяться в Україну, також проходять обов'язковий спеціальний огляд ветеринарними службами", – пояснив глава уряду.
Уперше новий тип вірусу, який зумовлює атипову пневмонію, було підтверджено 31 грудня 2019 року в Ухані (Китай), населення якого становить понад 11 млн осіб. Початкові симптоми захворювання – підвищена температура та кашель. Багато інфікованих повідомляли, що відвідували рибний ринок Хуанань або працювали там. 21 січня Національна комісія охорони здоров'я Китаю підтвердила передавання коронавірусу 2019-nCoV від людини до людини. Станом на ранок 26 січня кількість загиблих від вірусу в Китаї становила 56 осіб, загалом зареєстровано 1975 підтверджених випадків пневмонії, зумовленої коронавірусом. 324 людини перебуває у критичному стані, водночас 49 осіб одужало.
23 січня у Всесвітній організації охорони здоров'я повідомили, що поки не будуть оголошувати надзвичайної ситуації у сфері суспільної охорони здоров'я, яка має міжнародне значення. 24 січня ВООЗ оновила рекомендації щодо коронавірусу.
24 січня стало відомо, що у Шанхаї вдалося вилікувати від пневмонії першу пацієнтку, інфіковану новим коронавірусом.
В Україні 24 січня виявили трьох хворих із підозрою на зараження новим коронавірусом, який поширюється з Китаю, однак у двох випадках це не підтвердилося, а ще один продовжують досліджувати, розповіла міністерка охорони здоров'я Зоряна Скалецька.