Семерак: Подолання наслідків погодних аномалій уже зараз обходиться економіці України в значні суми
За даними українських учених, найбільше процес глобального потепління відчутно в північних регіонах – на Поліссі, повідомив міністр екології та природних ресурсів Остап Семерак.
Процеси глобального потепління, які до цього фіксували в основному в Арктиці, упродовж останніх років торкнулися України. Про це 14 травня повідомив міністр екології та природних ресурсів України Остап Семерак у Facebook.
"Ми б'ємо температурні рекорди і вже досягли середнього підвищення температури на 1,5 ºС. Це та температурна межа, у разі досягнення якої по всій планеті розпочнуться незворотні процеси для довкілля і людства", – підкреслив він.
Міністр нагадав, що Паризька кліматична угода поставила за мету не допустити підвищення середньої глобальної температури на 1,5 ºС порівняно з доіндустріальним періодом.
"Уже зараз підвищення середньої температури для наших територій означає не лише скорочення зими, але й сніг у червні, цвітіння фруктових дерев у січні і зливи, під час яких за півтори години випадає місячна норма опадів", – написав Семерак.
Він додав, що, за даними українських учених, найбільше процес потепління відчутно в північних регіонах України, на Поліссі. Однак тривалість посух на півдні країни також збільшується.
"Подолання наслідків погодних аномалій обходиться усім сферам економіки вже зараз у значні суми. Не буду окремо зупинятися на сільському господарстві, яке потерпає в першу чергу", – підкреслив міністр.
Семерак зазначив, що для нього важлива кліматична політика і позиції України в її реалізації, які мають зупинити незворотні зміни клімату.
4 листопада 2016 року набула чинності Паризька кліматична угода, що передбачає дії щодо недопущення зміни клімату. Договір покликаний замінити Кіотський протокол, який закріпляв нормовані зобов'язання зі скорочення викидів парникових газів.
Мета Паризької угоди – до кінця століття утримати глобальне потепління у межах 2 °C порівняно з доіндустріальною епохою. Обмеження глобального потепління 1,5 °C зазначено в ній як додаткову мету.
У жовтні 2018 року експерти ООН із питань зміни клімату заявили, що рівень викидів CO2 необхідно скоротити на 24% до 2030 року порівняно з 2010 роком, а до 2050 року – звести до нуля.