67% українців не збираються робити щеплення проти COVID-19 вакциною Covishield – опитування
27% українців готові зробити щеплення проти коронавірусу вакциною Covishield. Про це свідчать результати опитування Соціологічної групи "Рейтинг".
67% українців не збираються робити щеплення проти COVID-19 індійською вакциною Covishield. Про це свідчать опубліковані 25 березня результати опитування Соціологічної групи "Рейтинг".
Водночас 27% опитаних заявили, що готові зробити щеплення індійським препаратом.
Як зазначають соціологи, 46% респондентів вважають, що повністю безпечні лише деякі вакцини проти коронавірусу, а 16% опитаних переконані, що всі препарати проти COVID-19 становлять певну загрозу.
Серед основних причин відмови від щеплень, які називали респонденти, – недовіра до вакцин і страх перед побічними ефектами.
Опитування проводили 18–19 березня серед населення України віком від 18 років у всіх регіонах країни, окрім тимчасово окупованих територій Криму і Донбасу. Вибірка репрезентативна за віком, статтю й типом поселення. Усього опитано 1500 респондентів методом CATI (Computer Assisted Telephone Interviewing – телефонні інтерв'ю з використанням комп'ютера) на основі випадкової вибірки мобільних телефонних номерів. Помилка репрезентативності дослідження з довірчою ймовірністю 0,95: не більше ніж 2,5%.
Згідно з результатами опитування "Рейтингу", 49% українців не готові зробити щеплення проти COVID-19, навіть якщо вакцина буде безоплатною.
В Україні зареєстровано три вакцини проти коронавірусу – Oxford/AstraZeneca (Covishield), Pfizer/BioNTech і CoronaVac, розроблену Sinovac Biotech.
Із 24 лютого українцям вводять вакцину Covishield, вироблену в Індії. Згідно з календарним планом на 2021 рік, протягом 2021–2022 років 50% населення України (20 млн) планують охопити вакцинацією.
Упродовж минулої доби щеплення проти коронавірусу у країні зробили 18,5 тис. осіб.
В Україні від початку епідемії підтвердили майже 1,6 млн випадків коронавірусної інфекції, померло понад 31 тис. пацієнтів із COVID-19, видужало понад 1,28 млн осіб.