Більша ковдра й теплий одяг. Мінсоцполітики на прохання батьків змінило склад "пакунка малюка"
В Україні з 1 січня 2024 року зросла вартість "пакунка малюка", який безплатно надають у пологовому будинку кожному новонародженому. Про це 4 січня повідомило Міністерство соціальної політики.
У Мінсоцполітики нагадали: що чотири роки склад набору мають переглядати, а вартість товарів першої необхідності для дитини, які входять до нього, має становити три прожиткові мінімуми. Із 2024 року прожитковий мінімум – 2563 грн, отже, вартість набору збільшують до 7689 грн.
У відомстві зазначили, що скоригували наповнення бебі-боксу, прислухавшись до побажань батьків і рекомендацій експертів. У ньому збільшено кількість багаторазових вологостійких пелюшок, теплого одягу для немовлят, а також збільшено розмір пледа-ковдри. Водночас у наборі буде менше зовсім маленького одягу, з якого діти швидко виростають.
Контекст:
Бебі-бокси після народження дитини в Україні почали видавати у вересні 2018 року. До них входили підгузки, одяг і засоби для догляду за новонародженими.
У липні 2020 року уряд скасував бебі-бокси й ухвалив рішення виплачувати батькам новонароджених по 5 тис. грн замість "пакунка малюка". Дитячий фонд ООН ЮНІСЕФ закликав уряд України зберегти бебі-бокси. У вересні Рада ухвалила закон, яким повернула бебі-бокси, президент України Володимир Зеленський підписав його 21 жовтня.
Отримання "пакунка малюка" або компенсації за нього можливе й у разі народження дитини на тимчасово окупованих територіях. Про це 23 грудня 2022 року повідомив прем'єр-міністр України Денис Шмигаль.
За даними Міністерства соціальної політики станом на січень 2024 року, за час дії програми було видано приблизно 700 тис. наборів.