Директори всіх шкіл Мелітополя відмовилися співпрацювати з російськими окупантами, трьох викрали – Денісова
Про це 1 квітня у Facebook повідомила уповноважена Верховної Ради України з прав людини Людмила Денісова.
Мер міста Іван Федоров зазначав 23 березня, що російські військові ходять школами Мелітополя і схиляють викладачів проводити навчальний процес за "якоюсь незрозумілою програмою" російською мовою.
"Загарбники постановили розпочати з 4 квітня у місті навчальний процес російською мовою за російськими програмами. Таким чином, рашисти намагаються змусити дітей залишатися у місті, а у разі наступу ЗСУ їх можуть використати як живий щит", – написала Денісова.
За її словами, депутатка міськради Мелітополя від Опозиційного блоку Галина Данильченко, яка погодилася співпрацювати з окупантами й оголосила себе "в.о. мера", "наказала російським військовим видворити неслухняних адміністраторів шкіл із міста".
Омбудсменка України зазначила, що увечері 31 березня окупанти прийшли додому до трьох директорів – Анжеліни Коваленко, Олени Галацан та Людмили Чугай – і "вивезли їх у невідомому напрямку".
Війна Росії проти України. Головне (оновлюється)
Контекст:
Наприкінці лютого російські окупаційні війська після боїв зі Збройними силами зайшли до 150-тисячного Мелітополя. У місті неодноразово вже після входу російських військ проводили масові проукраїнські мітинги. Попри стрілянину, яку відкривали окупанти, містяни кричали в їхній бік: "Нах...й додому!"
11 березня група окупантів викрала Федорова з міського кризового центру. 16 березня його обміняли на дев'ятьох російських військовослужбовців 2002–2003 років народження. Федоров розповів, що окупанти вимагали від нього підписати заяву про звільнення та ще низку документів, а також дати команді вказівки працювати під російськими прапорами та "з незрозумілими виконувачем обов'язків мера".
12 березня Данильченко оголосила себе "в.о. мера" і закликала жителів не чинити спротив окупантам (її вже повідомили про підозру в держзраді).
13 березня Мелітопольська міськрада на позачерговій сесії ухвалила звернення, в якому вказала, що місто є українською територією, і засудила колаборантів. Президент України Володимир Зеленський, звертаючись до колаборантів, заявив, що вони підписують собі вирок.