Гендиректор французької авіакомпанії Архангельський: Перевезення "ковідних" хворих – складний і дорогий процес, мало кому це дозволено робити
"Залежно від діагнозу на борту літака встановлять те чи інше обладнання. Діти – одна історія, дорослі – інша, "ковідні" хворі – це третя історія, тому що "ковідних" хворих можна перевозити, але для цього існує спеціальне обладнання. Одна справа – просто реанімаційний блок, а інша – наявність літака з можливістю розмістити пасажира у положенні лежачи. Перевезення "ковідних" хворих – це дуже складний і дорогий процес, дуже мало кому це дозволено взагалі робити, тому що людину занурюють у спеціальний бокс, щоб під час перевезення вона не могла нікого заразити", – розповів Архангельський.
Він також зазначив, що останнім часом у їхній компанії збільшилася кількість перевезень "вантажу 200". Експерт пов'язує це частково зі збільшенням кількості людей, яких скеровували на лікування за кордон із ускладненнями зокрема від COVID-19. Ще однією причиною є скорочення в умовах пандемії коронавірусу регулярних рейсів, які раніше здійснювали такі перевезення.
Гендиректор французької авіакомпанії Архангельський: Сподіваюся, Крим повернуть. Коли? Доки у Росії кривавий диктаторський, клептократичний режим, очікувати на зміни складно. Читайте повний текст інтерв'ю
Контекст:
Віталій Архангельський 15 років тому покинув бізнес у Росії й емігрував до Франції. За словами бізнесмена, причиною цього стали "абсолютне правове свавілля, повний розвал судової системи, дискримінація поліцейської системи, перетворення Росії на кривавий диктаторський режим".
Створена ним у Франції компанія Jet.Paris Aviav TM (Cofrance SARL) займається приватними авіаперевезеннями. Основні офіси компанії розташовані у приватних терміналах аеропортів Ніцци, Канн, Сен-Тропе та Тулона.
Спалах коронавірусної інфекції виник наприкінці 2019 року у Китаї. 11 березня 2020 року Всесвітня організація охорони здоров'я оголосила поширення коронавірусу пандемією.
За даними американського Університету Джонса Гопкінса, за час пандемії у світі підтвердили 241,3 млн випадків COVID-19, 4,9 млн людей померли. У світі ввели 6,7 млрд вакцин проти коронавірусу.