Глава МОЗ України назвав кількість кримінальних справ, відкритих у зв'язку з вакцинацією проти коронавірусу
"Сьогодні 50 кримінальних справ розпочато Міністерством внутрішніх справ, приблизно 30 – Службою безпеки України за підробку документів. На жаль, це є проблема", – сказав він.
За словами міністра, "це може дискредитувати саму кампанію вакцинації, коли людина купить довідку, а потім захворіє на COVID-19 і потрапить до реанімації".
"Це будуть активно поширювати противники вакцинації. Це досить важливо з точки зору ефективності й підтримки вакцинальної кампанії", – пояснив Ляшко.
Глава МОЗ звернувся до медпрацівників із попередженням, що "якщо хтось десь несвідомо або маніпулятивно" буде вносити в систему неправдиві дані, "ніяке міністерство не буде виступати на підтримку" такого співробітника.
Контекст:
В Україні зареєстровано вакцини проти коронавірусу від Oxford/AstraZeneca (Covishield, AstraZeneca-SKBio і AstraZeneca), Pfizer/BioNTech (Comirnaty), Sinovac Biotech (CoronaVac) і Johnson & Johnson (Janssen). Також щеплення роблять вакциною від Moderna (Spikevax).
Вакцинація у країні стартувала 24 лютого. Із 21 липня почався п'ятий етап вакцинації: зробити щеплення можуть усі охочі віком від 18 років.
Станом на 8 вересня Україна отримала понад 20 млн доз вакцин проти коронавірусу – майже 12,6 млн доз закуплено коштом держбюджету, понад 4,3 млн доправлено в межах глобальної ініціативи COVAX, більше ніж 3,3 млн Україна отримала як гуманітарну допомогу від країн ЄС.