"Метінвест" постачатиме кисень до лікарень ще двох областей
Для пацієнтів із коронавірусною інфекцією у Чернігівській та Херсонській областях група "Метінвест" безплатно постачатиме кисень, пише УНІАН 27 жовтня. Перед цим у пресслужбі групи повідомляли, що доправлять 300 тонн кисню медустановам Харкова та Києва.
"По всій країні зростає кількість хворих на коронавірус, і наявність кисню в лікарнях має першочергове значення для їхнього подальшого одужання. Сподіваємося, що оперативність наших дій, готовність усіма силами допомагати медикам дозволить зупинити поширення коронавірусу і зберегти життя і здоров'я українців", – розповів генеральний директор групи "Метінвест" Юрій Риженков.
Для Харківської області кисень постачатимуть металургійні комбінати "Запоріжсталь" та "Азовсталь", а також Дніпровський коксохімічний завод, із 260 тонн уже доправлено 180 тонн.
У Херсонську область кисень відправлятиме ММК імені Ілліча, який уже безоплатно та в повному обсязі забезпечує киснем медустанови Маріуполя та Покровська.
"Метінвест" постачає кисень до лікарень різних регіонів України другий рік: з 2020 року до вересня 2021-го підприємства безплатно передали понад 2 тис. тонн рідкого та майже 409 тис. м&³3; газоподібного кисню медикам Запоріжжя, Маріуполя, Києва, Харкова, Дніпропетровської, Житомирської та Хмельницької областей.
Також компанія будує кисневу інфраструктуру в містах, де є її підприємства, – у Маріуполі, Запоріжжі, Авдіївці, Покровську та Кривому Розі.
Минулого року "Метінвест" скерував на боротьбу з коронавірусом приблизно $6 млн.
Контекст:
Спалах коронавірусної інфекції виник наприкінці 2019 року в Китаї. 11 березня 2020 року Всесвітня організація охорони здоров'я оголосила поширення коронавірусу пандемією. За час епідемії в Україні підтвердили 2,8 млн випадків COVID-19 (більше ніж 22,5 тис. протягом останньої доби), померло 65,6 тис. пацієнтів.
В Україні поступово погіршується епідемічна ситуація, говорив 4 серпня заступник міністра охорони здоров'я – головний санлікар України Ігор Кузін. Улітку в країні фіксували щонайменше 2 тис. випадків щодня, у вересні показник зріс у рази. Четверта хвиля COVID-19 в Україні розпочалася раніше, ніж прогнозували, заявляв 11 жовтня міністр охорони здоров'я Віктор Ляшко.
На Україну чекає два тижні дуже складної ситуації, пов'язаної з COVID-19, країна лише входить у пік третьої хвилі епідемії, заявив секретар РНБО Олексій Данілов 25 жовтня.
Загалом в Україні 35 підприємств, які виробляють кисень, із них 23 медичні та 12 технічних.
Ляшко повідомив 22 жовтня, що в Україні два заводи з виробництва медичного кисню зупинили роботу на 10–15 днів через планові регламентні роботи, ще в одного виробника на Західній Україні виникли технічні несправності. Міністр запевнив, що всі пацієнти забезпечені кисневою терапією у лікарнях, і того самого дня повідомив, що завод із виробництва медичного кисню на заході України, який зупиняли через технічну несправність, відновив роботу.
За словами Ляшка, на прохання МОЗ усі виробники "збільшили масштаби та наповнили резерви", але щоденне споживання кисню на одного пацієнта та кількість людей, які потрапляють до лікарні та потребують кисневої терапії, також зросли.