Україна закупила частину кисню для лікарень у Польщі – Ляшко

Ляшко зазначив, що з літа всі українські виробники кисню "збільшили масштаби та наповнили резерви"
Фото: Віктор Ляшко / Facebook
Коли в Україні зламався завод, який виробляє кисень, країна почала закуповувати кисень у Польщі. Про це міністр охорони здоров'я Віктор Ляшко повідомив в інтерв'ю "Українській правді", опублікованому 26 жовтня.

"З урахуванням того, що він [завод] на заході України, то зв'язалися з Польщею – це швидше, ніж везти кисень із Донецької, Луганської чи Запорізької областей. Мінінфраструктури досить швидко, за один день, видало всі необхідні дозволи, і дистриб'ютор, який постачає цей кисень, привіз пару машин із Польщі і розвіз по лікарнях", – розповів міністр.

У відповідь на запитання, за якою ціною Україна закуповує кисень у Польщі, Ляшко відповів, що "лікарня взагалі не відчула, звідки у неї цей кисень. Це було питання постачальника, який по своїх же контрактах закрив її потреби".

Загалом в Україні 35 підприємств, які виробляють кисень, із них 23 медичні та 12 технічних. Водночас кисень не є основним предметом діяльності цих підприємств, розповів Ляшко. Він зазначив, що з літа на прохання МОЗ усі виробники "збільшили масштаби та наповнили резерви", але щоденне споживання кисню на одного пацієнта і кількість людей, які потрапляють до лікарні та потребують кисневої терапії, теж зросли.

"Ми розуміли, що будуть регламентні роботи, і ми до цього готувалися – пішли до тих, хто виробляє технічний кисень як побічний продукт, і перезакрили всі потреби. Але все завжди трапляється не тоді, коли треба: якраз у період регламентних робіт інший завод зупинився через технічну поломку", – додав Ляшко.

Контекст:

Спалах коронавірусної інфекції виник наприкінці 2019 року в Китаї. 11 березня 2020 року Всесвітня організація охорони здоров'я оголосила поширення коронавірусу пандемією.

В Україні поступово погіршується епідемічна ситуація, говорив 4 серпня заступник міністра охорони здоров'я – головний санлікар Ігор Кузін. Улітку в країні фіксували менш як 2 тис. випадків щодня, у вересні показник зріс у рази. У зв'язку з поширенням мутації четверта хвиля COVID-19 в Україні почалася раніше, ніж прогнозували, заявляв 11 жовтня Ляшко.

За даними системи моніторингу Ради нацбезпеки та оборони України, в українських лікарнях майже 65,2 тис. ліжкомісць із підведеним киснем, зайнято 44,2 тис. (67,8%).

Ляшко повідомив 22 жовтня, що в Україні два заводи з виробництва медичного кисню зупинили роботу на 10–15 днів через планові регламентні роботи, ще в одного виробника на Західній Україні виникли технічні несправності.

Однак міністр запевнив, що всі пацієнти забезпечені кисневою терапією в лікарнях. Ляшко зазначав, що створено можливості для постачання кисню з Польщі обсягом 240 тонн на тиждень. Загальна кількість необхідного кисню становить 977 тис. літрів на хвилину, додав глава МОЗ.

Того самого дня Ляшко заявив, що завод із виробництва медичного кисню на заході України, який зупинявся через технічну несправність, відновив роботу.