"Може призвести до смерті". Кузін закликав українців вакцинувати дітей проти поліомієліту

Дітей вакцинують проти поліомієліту із двох місяців
Фото: ЕРА
Українцям потрібно вакцинувати дітей проти поліомієліту, щоб не було летальних наслідків у випадку захворювання на нього. Про це на пресбрифінгу заявив головний санітарний лікар України  заступник міністра охорони здоров'я Ігор Кузін, його процитувало 26 жовтня Міністерство охорони здоров'я України.

"Зараз вкрай важливо говорити про поліомієліт, адже він уперше за багато років повернувся в Україну. [...] Під загрозою – усі невакциновані діти до п'яти років. Поліомієліт може спричиняти параліч на все життя, а іноді – призвести до смерті. Я закликаю батьків не ризикувати здоров'ям своїх дітей", – сказав він.

Головний санлікар України закликав українців перевірити вакцинальний статус дитини, і якщо щеплень із якоїсь причини не зробили, звернутися до сімейного лікаря чи педіатра.

"Відповідно до національного календаря профілактичних щеплень, дітей вакцинують від поліомієліту у два, чотири, шість, 18 місяців, шість років і 14 років. Щеплення – безоплатні, і всі регіони забезпечені якісними вакцинами в достатній кількості", – пояснив Кузін.

Контекст:

У Рівненській області виявили випадок паралічу в півторарічного хлопчика, спричинений поліомієлітом, про це стало відомо 6 жовтня. Батьки свідомо відмовлялися вакцинувати дитину з релігійних міркувань. Згодом з'ясували, що в цій сім'ї поліомієлітом інфіковано семеро дітей із 10.

Вакцинація проти поліомієліту входить до переліку обов'язкових, повідомляв Центр громадського здоров'я при МОЗ. У разі відмови від вакцинації держава може запроваджувати обмеження. Дітей можуть не допускати до занять у дитячих садках чи школах.

Поліомієліт є високоінфекційним захворюванням, яке спричиняє вірус, зазначає ВООЗ. Він уражає нервову систему і протягом лічених годин може призвести до загального паралічу. Вірус передається від людини людині переважно у фекально-оральний спосіб або, рідше, за допомогою будь-якого звичайного носія інфекції (наприклад, забрудненої води або харчових продуктів) і розмножується в кишечнику.

Першими симптомами є лихоманка, втома, головний біль, блювання, ригідність шиї та біль у кінцівках. В одному із 200 випадків інфікування розвивається незворотний параліч (зазвичай ніг). 5–10% із-поміж таких паралізованих людей помирають через появу паралічу дихальних м'язів.

Захворіти на поліомієліт може будь-яка невакцинована дитина або дорослий. Найсприйнятливіші до вірусу діти віком до п'яти років, тому перше щеплення роблять у перші місяці життя. Єдиний шлях убезпечити себе та своїх дітей від наслідків цієї хвороби – вакцинація, оскільки специфічного лікування поліомієліту немає.