Початкову школу і дитсадки не закриватимуть за будь-якого рівня карантину, незважаючи на кількість щепленого проти COVID-19 персоналу
В оновленому тексті йдеться, що заборона в "жовтій" і "червоній" зонах карантину не поширюється на 1–4 класи шкіл і дитсадків.
"Маленькі діти мають бути максимально залучені в освітній процес, для цього їм треба займатися з викладачами офлайн, тобто відвідувати навчальний заклад. Ми пом’якшуємо вимоги до карантинних обмежень та дозволяємо дитячим садочкам та початковій школі працювати незалежно від рівня епіднебезпеки", – зазначив міністр охорони здоров'я України Віктор Ляшко, повідомляє пресцентр МОЗ.
Водночас у відомстві закликали викладачів вакцинуватися проти COVID-19.
"Адже якщо в закладі розпочнеться спалах – заклад буде закритий", – підкреслив Ляшко.
Контекст:
Спалах коронавірусної інфекції виник наприкінці 2019 року в Китаї. 11 березня 2020 року Всесвітня організація охорони здоров'я оголосила поширення коронавірусу пандемією.
20 вересня Кабмін продовжив адаптивний карантин в Україні до 31 грудня. Регіони ділять на "зелену", "жовту", "помаранчеву" і "червону" зони за рівнем обмежень, які залежать від епідемічної ситуації.
21 вересня Державна комісія з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій на позачерговому засіданні ввела "жовтий" рівень епідемічної небезпеки на всій території України із 23 вересня.
Згідно з постановою Кабміну, в разі виходу регіону із "зеленої" зони епідемічної небезпеки має бути вакциновано понад 80% педагогів, щоб освітній заклад продовжив роботу.
Ляшко повідомляв 8 вересня, що першою дозою препарату проти COVID-19 вакциновано більше ніж 40% працівників сфери освіти, дві дози ввели 30%.
9 вересня головний санлікар України Віктор Кузін говорив, що МОЗ перегляне норму про 80% вакцинованих педагогів для продовження очного навчання.
22 вересня Ляшко заявив, що Міністерство охорони здоров'я запропонувало ввести обов'язкову вакцинацію проти коронавірусної інфекції співробітників закладів освіти, співробітників міністерств і органів центральної влади, а також місцевих державних адміністрацій.
В Україні зареєстровано вакцини проти коронавірусу від Oxford/AstraZeneca (Covishield, AstraZeneca-SKBio і AstraZeneca), Pfizer/BioNTech (Comirnaty), Sinovac Biotech (CoronaVac) і Johnson & Johnson (Janssen). Також щеплення роблять вакциною від Moderna (Spikevax).
Вакцинація у країні стартувала 24 лютого. Від початку вакцинальної кампанії в Україні одну дозу вакцини проти COVID-19 ввели понад 6,43 млн осіб, майже 5,25 млн – дві дози препарату.
Із 21 липня почався п'ятий етап вакцинації: зробити щеплення можуть усі охочі віком від 18 років.