Радуцький: Україна досі не отримала інформацію, чи розповсюдились на нашу країну нові штами коронавірусу
Україна має максимально пришвидшити створення лабораторії для виявлення нових штамів коронавірусу, заявив голова парламентського комітету з питань здоров'я нації, нардеп від "Слуги народу" Михайло Радуцький.
МОЗ України не має інформації, чи розповсюдилися в країні нові штами коронавірусу. Про це 16 лютого у Facebook заявив голова парламентського комітету з питань здоров'я нації, нардеп від "Слуги народу" Михайло Радуцький.
"Україна досі не отримала інформацію, чи розповсюдились на нашу країну нові штами коронавірусної хвороби. Власної лабораторії, яка проводила б секвенування (виявлення нових штамів), у нас немає. 20 січня Центр громадського здоров'я відправив зразки до лабораторії ВООЗ у Німеччині. Відповіді досі не отримали", – написав Радуцький.
За його словами, ситуація з поширенням "британського" й "південноафриканського" штамів вірусу залишається напруженою.
"Ми бачимо, що в ЄС зачиняють кордони, продовжують жорсткий карантин, щоб подолати спалахи мутацій вірусу. Особливо турбує те, що ефективність вакцинування пацієнтів з мутаціями вірусу нижча, ніж громадян з більш традиційними штамами СOVID-19. Учора голова представництва ВООЗ в Україні Ярно Хабіхт заявив, що в Україні ще не зустрічалися нові штами COVID-19. За його словами, потрібно дочекатися результатів аналізів з Німеччини, щоб бути в цьому впевненим. Тож Україна через те, що ми не можемо самостійно зробити аналізи на нові штами вірусу, залишається в так званій сірій зоні", – підкреслив нардеп.
Він зазначив, що міжнародні партнери обіцяють надати Україні необхідне обладнання й реагенти для лабораторії.
"Україна повинна максимально пришвидшити створення лабораторії для виявлення нових штамів вірусу. Тільки так ми зможемо контролювати епідеміологічну ситуацію, аналізувати появу нових штамів та розробити відповідні карантинні заходи", – резюмував Радуцький.
25 січня Радуцький заявляв, що в Україні з'явиться лабораторія, яка зможе виявляти штами SARS-CoV-2.
"Уже в першому півріччі цього року є можливість отримати необхідне обладнання та реагенти, провести навчання фахівців для проведення секвенування в межах міжнародної співпраці із CDC (Центр із контролю та профілактики захворювань США). Наявність лабораторії, яка може проводити секвенування, – це питання національної безпеки. І воно має бути взяте під контроль із боку РНБО", – сказав Радуцький.
Спалах коронавірусної інфекції виник наприкінці 2019 року в Китаї. 11 березня 2020 року Всесвітня організація охорони здоров'я оголосила поширення коронавірусу пандемією.
15 грудня міністр охорони здоров'я Сполученого Королівства Метт Генкок повідомив про виявлення нового типу коронавірусу. Пізніше новий штам було виявлено й в інших країнах. Головний санітарний лікар Британії, радник британського уряду з медицини Кріс Вітті говорив про високу швидкість поширення нового типу коронавірусу. Прем'єр-міністр країни Борис Джонсон заявив, що новий штам може бути заразнішим на 70%. Водночас, за словами Вітті, доказів, що новий штам коронавірусу спричиняє вищий рівень смертності, наразі немає.
Нові мутації, що відрізняються від "британського" штаму, виявили також у ПАР і Кенії.
Від початку епідемії в Україні підтвердили 1 276 618 випадків коронавірусної інфекції (3143 – протягом минулої доби), померло 24 542 пацієнти з COVID-19, видужало 1 122 968 осіб.