Шкарлет: Секвестр бюджету призвів до того, що не вистачає коштів на підручники, цифрові девайси та шкільні автобуси
"Секвестр бюджету призвів до того, що по підручниках, мабуть, найважча ситуація. На сьогодні не вистачає, у тому числі, на цифрові девайси, не вистачає на шкільні автобуси", – повідомив міністр.
Він наголосив, що до розв’язання фінансових проблем у сфері освіти долучаються західні компанії та міжнародні організації.
"Міністерство разом із партнерами робить дуже багато. Наприклад, ми вже на сьогодні маємо 48 тис. електронних девайсів від компанії Google і ЮНІСЕФ. Сьогодні працюємо із Hewlett-Packard щодо лептопів і планшетів для забезпечення учнів і вчителів. Рада Європи і ЮНІСЕФ нам допомагають у частині друкування підручників. Наприклад, математика й українська мова – загальний наклад понад 1,3 млн примірників – за допомоги наших колег із Ради Європи і ЮНІСЕФ уже підтверджено. Ми працюємо з нашим видавництвом щодо формування переліку електронних підручників, щоб діти по новій програмі вийшли на навчання", – розповів Шкарлет.
Шкарлет: Після початку повітряної тривоги учні мають потрапити в укриття не довше, ніж за 10 хвилин. Читайте повний текст інтерв'ю
За його словами, до вирішення проблеми з доправленням дітей до шкіл долучаються місцеві адміністрації.
"Ми сьогодні разом з обласними військовими адміністраціями маємо велику кількість закуплених шкільних автобусів. У цілому потреба у шкільних автобусах складає 3133 одиниці. Велику кількість уже, у принципі, зреалізували. Ну, але потреба є", – поінформував Шкарлет.
Війна Росії проти України. Головне (оновлюється)
Контекст:
Кабінет Міністрів України рекомендував розпочати навчальний рік у школах із 1 вересня в очному режимі, а в університетах (за винятком перших курсів) – із 15 серпня. Прем'єр-міністр України Денис Шмигаль наголосив, що місцева влада має опрацювати й очну форму навчання, і змішану.
9 серпня стало відомо, що Кабмін розпочав підготовку проєкту держбюджету на 2023 рік. Шмигаль повідомив, що пріоритетом бюджету є армія та безпека.