Соціолог Паніотто: Російська пропаганда базується на спотворенні фактів

Паніотто: Російська пропаганда намагається все логічно пояснити
Фото: Владимир Паниотто / Facebook

На відміну від Радянського Союзу, в Росії пропаганда не замовчує інформації, а подає з певним трактуванням, зазначив директор Київського міжнародного інституту соціології Володимир Паніотто.

Російська пропаганда використовує спотворення фактів. Про це "Українській правді" заявив директор Київського міжнародного інституту соціології Володимир Паніотто.

"Російська пропаганда намагається все логічно пояснити. На відміну від Радянського Союзу, інформація не замовчується, вона подається, але в якомусь іншому вигляді, з певними коментарями і трактуванням. Усе базується на перекручуванні фактів. У результаті в людей формується перше ставлення, деяка орієнтація, яка потім цементується", – зазначив він.

Соціолог навів як приклад анекдот: "Петрови були в гостях, і потім зникла срібна ложечка. Ложечка знайшлася, але осад залишився".

"От, наприклад, якась дуже емоційна історія – про те, що розіп'яли хлопчика. Вона потім не підтвердилася, але осад є. Не розіп'яли, але все одно шкода", – зазначив Паніотто.

12 липня 2014 року російський "Первый канал" випустив в ефір сюжет, у якому така собі Галина Пишняк, уродженка Західної України, мати і дружина "ополченця" розповіла історію зі Слов'янська: "Узяли дитину трьох років, маленького хлопчика в трусиках, у футболці, як Ісуса на дошку оголошень прибили... А потім взяли маму, прив'язали до танка без свідомості і по площі три кола провели. А навколо площі – кілометр". Інформація не була підкріплена фактами, але викликала шквал обурення в Росії. Тільки в грудні в ефірі "Первого канала" ведуча Ірада Зейналова повідомила, що в журналістів справді не було і немає доказів описаної в сюжеті історії.