У 10 регіонах України понад 50% дорослого населення повністю вакциновано проти COVID-19 – МОЗ
У 10 регіонах України понад 50% дорослого населення повністю вакциновано проти коронавірусу. Про це 14 лютого під час брифінгу, який транслювали на сторінці МОЗ у Facebook, заявив міністр охорони здоров'я Віктор Ляшко.
Він наголосив, що вакцинація дає змогу уникнути надмірного навантаження на систему охорони здоров'я.
"Зараз 24 із 25 регіонів України вже вакцинували щонайменше однією дозою понад 40% дорослого населення. 21 із 25 регіонів вакцинували понад 40% дорослих двома дозами", – розповів міністр.
До п'ятірки антилідерів із вакцинації входять регіони Західної України – Закарпатська, Чернівецька, Івано-Франківська, Волинська та Рівненська області.
Глава МОЗ 14 лютого заявив, що після чотирьох тижнів стрімкого зростання кількості нових випадків COVID-19 у країні фіксують ознаки стабілізації епідситуації.
За інформацією Ляшка, в Україні знизилася смертність від коронавірусної хвороби – утричі порівняно з хвилею штаму "Дельта" і вдвічі порівняно із середнім значенням 2020 року.
Контекст:
Спалах коронавірусної інфекції виник наприкінці 2019 року в Китаї. 11 березня 2020 року Всесвітня організація охорони здоров'я оголосила поширення коронавірусу пандемією.
В Україні зареєстровано вакцини проти коронавірусу від Oxford/AstraZeneca (Covishield, AstraZeneca-SKBio та AstraZeneca), Pfizer/BioNTech (Comirnaty), Sinovac Biotech (CoronaVac) та Johnson & Johnson (Janssen). Також українців щеплюють вакциною від Moderna (Spikevax), хоча її поки що не зареєстровано у країні.
Кампанія з вакцинації в Україні стартувала 24 лютого 2021 року. Зараз можуть щепитися всі охочі віком від 12 років. Також в Україні дозволили введення третьої (додаткової) дози вакцини проти коронавірусу людям із тяжкими захворюваннями, громадяни почали її отримувати 16 грудня.
22 грудня МОЗ дозволило ревакцинальну (бустерну) дозу вакцини медикам і працівникам будинків інтернатного типу. 6 січня МОЗ України дозволило бустерну дозу вакцини проти коронавірусу всім охочим віком від 18 років.
З початку кампанії з вакцинації першу дозу вакцини отримало 15,6 млн осіб, дві дози – 14,9 млн.